Nowe mieszkania w Bydgoszczy z dojściem do wody i mariną

2021.02.12

Budlex zaprezentował wizualizacje swojej najnowszej inwestycji mieszkaniowej w Bydgoszczy. Deweloper rozpoczął już przedsprzedaż mieszkań na Osiedlu Urzecze.

Osiedle Urzecze powstanie na terenie po dawnej siedzibie Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej i Muzeum Fotografii działających przy WSG przy ulicy Królowej Jadwigi w Bydgoszczy, na granicy Okola i Śródmieścia.

Na początku lutego br., ruszyły prace rozbiórkowe budynku XIX-wiecznej wozowni przy ulicy Królowej Jadwigi 14, w których mieściła się Akademicka Przestrzeń Kulturalna i Muzeum Fotografii. Ich nowa siedziba znajduje się przy ulicy Karpackiej 52.

Budlex ma już pozwolenie na budowę inwestycji Urzecze pomiędzy ulicą Królowej Jadwigi a Brdą. Osiedle składać ma się z dwóch budynków wielorodzinnych o zróżnicowanej wysokości z możliwością dojścia do wody i mariną. Najwyższa część - od strony mostu tramwajowego będzie miała dziesięć kondygnacji.

Osiedle Urzecze oferuje mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 50 do 140 metrów kwadratowych z dużymi przeszkleniami oraz obszernymi tarasami znajdującymi się na wyższych poziomach. W części parterowej budynków zaplanowano przestrzeń pod handel i usługi. Miejsca parkingowe mieściły się będą w podziemnej hali garażowej.

Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Mateusz Kluczka z warszawskiej pracowni Atelier Tektura. Inwestycja jest na etapie konsultacji z plastykiem miejskim w sprawie nadania inwestycji ostatecznego kształtu wizualnego.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Osiedle Urzecze, Budlex, Atelier Tektura

Komentarze


 • Beren62
  Gość
  2021-02-13 03:10:23
  Wyburzajmy więcej zabytkowych budynków, stawiajmy nowe...Co z tego, że może fajnie zaprojektowane... śmieszą teksty o "przestrzeniach pod handel i usługi"... I co tam będzie? Kolejna Żabka czy Biedronka? Jaki handel i usługi są w położonym o rzut beretem Nordic Heaven? Juz widzę, szczególnie po tym, jak rząd rozwala polską przedsiębiorczość, jak przeciętny Kowalski otworzy tam swoją małą piekarnię czy bistro, gdy czynsz wyniesie kilkanaście tysięcy miesięcznie...

 • Robert
  Gość
  2021-02-13 10:18:40
  Tak.i z wilgocią w garażach oprócz widoków.Budowane osiedle Zielone tarasy w Bydgoszczy to dowód bublów budowlanych Budlexu

 • Dp
  Gość
  2021-02-13 14:48:20
  Szkoda zabytkowej starej wozowni, kwitnąca głupota, czysta, niczym nie skażona, podręcznikowo modelowa głupota małych Polaków

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.