Jest wykonawca budynku mieszkalnego nad rzeką Brdą w Bydgoszczy


2021.05.13
Autor: Urbanity.pl
Poznaliśmy firmę, która wybuduje budynek wielorodzinny z częścią usługową w Bydgoszczy. Budowa Osiedla Urzecze ruszy w wakacje.

Osiedle Urzecze to najnowsza inwestycja firmy Budlex w Bydgoszczy, która powstanie na działce przy ulicy Naruszewicza, na której znajduje się obecnie dawna siedziba Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej i Muzeum Fotografii działających przy WSG. W pierwszym kwartale br., rozpoczęła się rozbiórka XIX-wiecznej wozowni.

Nowa inwestycja mieszkaniowa zaoferuje lokale o zróżnicowanych metrażach od 50 do 140 metrów kwadratowych w 10-kondygnacyjnym budynku. W parterze i części pierwszego piętra zaplanowano przestrzeń usługową, natomiast pod obiektem halę garażową.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Erbud, która w lipcu przystąpi do realizacji zadania. Wartość kontraktu została podpisana na kwotę 35,1 mln zł netto.

Za projekt architektoniczny odpowiada warszawskie biuro Atelier Tektura. Budowa Osiedla Urzecze na granicy Okola i Śródmieścia potrwa do stycznia 2023 roku.

Komentarze


 • Seet
  Gość
  2021-05-13 13:10:59
  No tak dalej, proszę zabudować całą linię brzegowa Brdy, prawa i lewa strona, będzie git.

 • SMD
  Gość
  2021-05-13 14:07:01
  Nabrzeża "zabetonowane" ‼️ ‼️ ‼️
  SKANDAL - zwyczajni mieszkańcy miasta są pomijani/ NiEWAŻNi ‼️
  SUPER lokalizacja - jak zwykle - dla bogaczy ‼️
  BANDYTYZM architektoniczny i dalsze OSZPECANiE grodu nad Brdą i ... Wisłą, szczególnie - jego starych dzielnic ‼️ ‼️ ‼️

 • Patriota77
  Gość
  2021-05-13 18:04:50
  Jak twierdzisz, jest to oszpecanie, betonowanie nadbrzesza z drugiej strony upominasz się o swoje prawa mieszkania w takiej super lokalizacji. Zazdrość. Ci co mają więcej też maja swoje marzenia. Zapracują to niech za swoje kupują. Skończyły się czasy jednolitych komunistycznych budynków. To one oszpecaja miasta.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.