Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy powstanie kameralny budynek handlowo-usługowy


2015.06.24
Autor: Gazeta Wyborcza
Zakończyła się rozbiórka dawnego budynku Policji Wodnej, który znajdował się na działce przy ulicy Mennica 9 w Bydgoszczy. W jego miejsce - prywatna firma XPX - wybuduje budynek handlowo-usługowy, według projektu biura Lines Architekci.

Na niewielkiej działce przy ulicy Mennica 9 wybudowany zostanie 2-kondygnacyjny budynek o charakterze handlowo-usługowym, w którym znajdzie się restauracja, kawiarnia albo pub. Obiekt będzie miał około 380 mkw., powierzchni użytkowej i wybudowany zostanie w ciągu pół roku.

Inwestycja powstanie w miejscu, gdzie właśnie zakończyła się rozbiórka parterowego budynku, który dawniej służył Policji Wodnej. Nowy obiekt będzie w całości przeszklony. Jego inwestorem jest firma XPX z Bydgoszczy, która ma na swoim koncie takie realizacje jak apartamentowiec Piano House przy ulicy Skłodowskiej-Curie.

XPX dysponuje już pozwolenie na budowę obiektu, która została wydana 4 marca bieżącego roku. Sama budowa ma potrwać około pół roku, tak, że termin oddania inwestycji do użytku przypadłby na początek 2016 roku.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Lines Architekci z Bydgoszczy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.