Miał być Hilton, a będą luksusowe apartamenty. W Bydgoszczy odrestaurują byłą farbiarnię nad Młynówką


2022.11.09
Autor: Bartosz Motorek
Blisko 300-metrowe apartamenty, taras z basenem czy uroki Starego Miasta - tak prezentuje się najnowsza inwestycja Lofty Farbiarnia firmy NK Development w Bydgoszczy. Wcześniej były plany uruchomienia w ceglanym budynku przy Brdzie Młynówce hotelu sieci Hilton.

Historia charakterystycznego ceglanego budynku przy Brdzie Młynówce sięga aż 1903 roku, kiedy to w obiekcie mieściła się farbiarnia odzieży Wilhelma Koppa. Po 1945 roku budynek został przejęty przez Pralchem. Planów na zagospodarowanie niszczejącego kompleksu było wiele, a jednym z ostatnich i najgłośniejszych była adaptacja obiektu pod hotel Hampton by Hilton.

Kiedy właścicielem dawnej farbiarni została spółka NK Polska Development, pojawił się pomysł odrestaurowania obiektu na nowoczesny apartamentowiec z częścią usługową. Lofty Farbiarnia oferują 49 apartamentów o metrażach od blisko 40 mkw. z ogródkiem do dwupoziomowych lokali z basenem położonym na tarasie o powierzchni 90 mkw. Największe mieszkania będą miały aż 272 mkw., a ich cena sięgnie 21 500 zł za mkw. Apartamenty wyposażone zostaną w nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz technologiczne.

Część mieszkalna bydgoskiego kompleksu nad Młynówką zajmie 4 000 mkw., natomiast usługowa w postaci kawiarni i restauracji otwartych na rzekę to około 1 000 mkw.

Inwestycja polega na adaptacji gmachu dawnej pralni i farbiarni pod funkcje mieszkaniowe, a także dobudowanie dwóch skrzydeł. Od strony ulicy Świętej Trójcy zlokalizowane będzie wejście na klatkę schodową i podwórze, a od strony bocznej, północnej - wjazd do parkingu podziemnego

Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Bartosz Kamiński z pracowni Lines Architekci. Deweloper prowadzi już sprzedaż inwestycji.

Inne wiadomości o Hampton by Hilton, Lofty Farbiarnia, Lines Architekci, NK Polska Development

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.