Jeszcze w tym roku ruszy budowa biurowca Makrum Office

2014.07.21

Po wielomiesięcznej ciszy wokół biurowca Grupy Kapitałowej Immobile S.A., przy placu Kościeleckich w Bydgoszczy, wreszcie pojawiły się kolejne informacje dotyczące realizacji tego 5-kondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego.

Makrum Office powstanie na działce o powierzchni 2250 mkw. Będzie to 5-kondygnacyjny biurowiec z funkcją handlowo-usługową na parterze. Pod budynkiem znajdzie się 2-kondygnacyjna hala garażowa oraz miejsce na urządzenia techniczne.

Wszczęta została już procedura wydania pozwolenia na budowę. W lipcu Urząd Miasta Bydgoszczy wszczął stosowną procedurę, która może potrwać do 65 dni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej zakończenie planowane będzie na pierwszą połowę 2016 roku. Działka, na której powstanie biurowiec, podlega ochronie konserwatorskiej i archeologicznej.

Za projekt odpowiada poznańskie biuro projektowe CDF Architekci pod kierunkiem Karola Fiedora.

Źródło: express.bydgoski.pl

Komentarze


  • bydgość
    Gość
    2015-11-17 21:34:59
    Tak patrzę i patrzę i się zastanawiam.. taki budynek w obrębie Starego Miasta..?
    Swego czasu mocno krytykowano (i słusznie) byłego prezydenta za próbę budowy czegoś podobnego na Starym Rynku. Teraz ci co krytykowali, chcą "to coś" budować w podobnej lokalizacji.. :(

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.