Holenderski inwestor zamieni pierwszy wysokościowiec w Poznaniu w akademik


2023.08.18
Autor: Piotr Maślak
Budynek wybudowany po II wojnie światowej jako siedziba Biura Odbudowy Miasta Poznania zmieni swoją funkcję. Pierwszy wysokościowiec w Poznaniu w ramach przebudowy zyska nowe życie. Za projekt architektoniczny odpowiadają architekci z pracowni CDF Architekci.

Za rok oddany zostanie do użytku nowy akademik w Poznaniu, który powstanie w ramach przebudowy budynku u zbiegu ul. Powstańców Wielkopolskich i al. Niepodległości. Obiekt, który zaprojektowany został przez Stanisława Pogórskiego i Tadeusza Płończaka, znajduje się w sąsiedztwie Collegium Novum i ma 11 kondygnacji, co daje mu wysokość 42 metrów. Wybudowany w 1950 roku budynek należy obecnie do holenderskiego funduszu - Magis Real Estate i dotychczas pełnił funkcję biurową. Projekt architektoniczny to zasługa pracowni CDF Architekci.

Jak donosi portal "Wyborcza" obiekt przechodzi metamorfozę wraz ze zmianą funkcji. Po zakończeniu inwestycji obiekt stanie się akademikiem oferującym ponad 100 pokoi z łazienkami i aneksami kuchennymi. Przyszli studenci będą mieli do dyspozycji przestrzeń do nauki, wspólnego gotowania, salę fitness, pralnię. Duża zmiana widoczna będzie na poziomie 0, który zostanie otwarty na sąsiedztwo Parku im. Karola Marcinkowskiego. W centrum foyer stanie kultowy fiat 126p w roli donicy.

Największe zmiany widoczne będą wewnątrz poznańskiego wysokościowca, za które odpowiada biuro DOT.Interiors. Pierwsze prace remontowe już się rozpoczęły. Całość ma być gotowa we wrześniu 2024 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.