Wiecha na budowie ogromnej inwestycji w Bydgoszczy

2015.05.28

We wtorek, 26 maja br., miało miejsce zawieszenie wiechy na budowie pierwszego etapu bydgoskiej wielofunkcyjnej inwestycji - Platanowy Park. W nowym kompleksie, który powstaje na terenie dawnej fabryki Makrum na Osiedlu Leśnym, będzie mogło zamieszkań nawet 5000 osób.

Platanowy Park będzie zespołem budynków o zróżnicowanym przeznaczeniu. W ramach inwestycji powstaną budynki mieszkalne, obiekty biurowo-hanldowo-usługowe, hotel, amfiteatr, dom kultury oraz plac miejski. Dodatkowo na terenie kompleksu znajdzie się parking samochodowy na 1900 miejsc. Całość zlokalizowana będzie między ul. Leśną, Dwernickiego, Sułkowskiego i Kamienną na terenie po dawnej fabryce Makrum.

Inwestycja realizowana będzie w 10 etapach, z czego 7 stanowią budynki o przeznaczeniu mieszkalnym. W pierwszym etapie prac, który właśnie jest w budowie, powstają dwa 6-kondygnacyjne budynki mieszkalne wielorodzinne z 72 mieszkaniami o metrażach od 27 do 79 mkw. Pod obiektami znajdzie się hala garażowa na 68 stanowisk oraz komórki lokatorskie. Parter zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe. Ta część inwestycji powstaje od strony ulicy Leśnej 19-21. Oddanie pierwszej fazy projektu do użytku zaplanowano na jesień bieżącego roku.

Inwestorem jest Grupa Kapitałowa Immobile, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia CDF Architekci. Generalnym wykonawcą jest spółka CDI Konsultanci Budowlani, która należy do grupy Immobile.

Docelowo, w całym projekcie Platanowy Park powstanie 1100 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej wynoszącej około 65,5 tys. mkw. Pomieszczenia handlowo-usługowe z możliwością przystosowania do celów np. biurowych będą miały powierzchnię około 43,5 tys. mkw. Budowa całej inwestycji będzie trwała od sześciu do ośmiu lat.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Platanowy Park, CDF Architekci, CDI Konsultanci Budowlani, Grupa Kapitałowa Immobile

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.