Ważą się dalsze losy apartamentowca Hanza Tower


2015.09.24
Autor: Gazeta Wyborcza
W powstającej podziemnej kondygnacji szczecińskiego budynku Hanza Tower, mieścić się będą miejsca parkingowe dla gości czterogwiazdkowego hotelu Dana. Nie jest jeszcze znana dokładna przyszłość co do samego wieżowca.

Zakończyła się modernizacja i przebudowa budynku po byłych Zakładach Odzieżowych Dana, w którym mieścić się będzie czterogwiazdkowy hotel obsługujący do 180 gości w 100 pokojach. Obok obiektu miał powstać apartamentowiec Hanza Tower, jednak budowa zatrzymała się na konstrukcji kondygnacji -1 i części parteru.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej" w kondygnacji podziemnej mieściły się będą miejsca parkingowe dla hotelowych gości. To wyjaśnia ruch jaki pojawił się na terenie inwestycji w ostatnim czasie, gdzie prowadzone były prace budowlane.

Z informacji przekazanych "Gazecie", obecnie realizacja wieżowca z apartamentami i biurami jest na etapie "uzgodnienia projektu". Dalsze losy Hanzy Tower mają zapaść do końca bieżącego roku.

Przypomnijmy, że firma J.W. Construction planowała budowę 120-metrowego wieżowca, który zaprojektowany został przez amerykańską pracownię Laguarda Low Architects LLC Dallas. Hanza Tower według pierwotnych planów ma mieć 25 pięter i około 55 tys. mkw. powierzchni.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.