Prawie 70-metrowy biurowiec w Poznaniu coraz bliżej docelowej wysokości [ZDJĘCIA, FILM]


2022.07.07
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Skanska prowadzi intensywne prace nad biurowcem E, który stanowi część inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu. Za realizację ponad 60-metrowego budynku odpowiada spółka biurowa Skanska.

Od 2017 roku firma Skanska prowadzi budowę kompleksu wielofunkcyjnego Nowy Rynek w Poznaniu o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 100 000 mkw.

Obecnie w budowie znajduje się budynek E, który oferuje około 28 500 mkw. przestrzeni do wynajęcia potwierdzonej najbardziej wymagającymi certyfikatami. Powstaje właśnie 12 z 15 kondygnacji naziemnych i niebawem biurowiec osiągnie wysokość zbliżoną do oddanego już do użytku budynku Nowy Rynek D. Inwestycja otrzymała już precertyfikat LEED na najwyższym platynowym poziomie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY BIUROWCA E

Powstający budynek E poznańskiego kompleksu wyróżniał się będzie częściowo zadaszonym tarasem, osłoniętym trzykondygnacyjną elewacją, zlokalizowanym na ostatnim piętrze biurowca, gdzie będzie można podziwiać panoramę stolicy Wielkopolski.

Nowy Rynek E | Poznań | lipiec 2022 - FILM

Wraz z oddaniem tego etapu inwestycji, pracownicy i mieszkańcy będą mogli korzystać z centralnego rynku, łączącego wszystkie budynki kompleksu. Powstaną tu zielone wyspy, fontanna, przemyślana mała architektura oraz roślinność, uprzyjemniające spotkania i rekreację. Najemcy będą mieli do dyspozycji parking samochodowy na 234 stanowiska.

Oddanie do użytku budynku E kompleksu Nowy Rynek zaplanowano na II kwartał 2023 roku. Za projekt architektoniczny 66-metrowego biurowca odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.