Gotowa jest już połowa obwodnicy Czarnkowa


2015.07.28
Autor: Urbanity.pl
Prawie półtora miesiąca przed planowanym otwarciem, oddana została do użytku połowa obwodnicy Czarnkowa. Kierowcy jadący w kierunku na Piłę korzystają już z trzech kilometrów nowo wybudowanego odcinka. Całość zostanie zakończona pod koniec września bieżącego roku. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

Pierwsze prace budowlane pod realizację obwodnicy Czarnkowa rozpoczęły się w lutym tego roku. Po pięciu miesiącach od wbicia pierwszej łopaty oddano kierowcom już połowę inwestycji. Od dziś kierowcy jadący z Piły w kierunku Czarnkowa pojadą ulicą Czarnkowską, a nie Chodzieską, co pozwolić ma wykonawcy na ukończeniu prac związanych z budową podziemnego przejścia dla pieszych w ulicy Chodzielskiej.

Na drugiej połowie obwodnicy do zakończenia pozostały jeszcze roboty bitumiczne, brukarskie, montaż oświetlenia, ekranów akustycznych, roboty wykończeniowe i nasadzenia roślin.

W ramach kontraktu podpisanego pomiędzy firmą Skanska, a zamawiającym Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, wykonawca inwestycji musi dokończyć budowę obwodnicy Czarnkowa po dwóch poprzednich firmach, które nie zdołały zrealizować projektu. Nowy wykonawca musi wybudować 6,5 km trasy głównej, 7,8 km dróg poprzecznych i dojazdowych, cztery obiekty mostowe, przebudować oświetlenie drogi oraz zrealizować parkingi i chodniki.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.