Nietuzinkowa inwestycja w sercu warszawskiej Pragi-Północ


2023.11.23
Autor: Piotr Maślak
Na warszawskiej Pradze-Północ trwa realizacja inwestycji Konopacka firmy Profit Development. Projekt zakłada rewitalizację zabytkowej kamienicy oraz powstanie nowej zabudowy. Ceny mieszkań oscylują wokół 16-23 tys. zł brutto za 1 mkw.

Warszawski rynek nieruchomości nie zwalnia tempa. W całej stolicy powstają nowe osiedla, zaprojektowane zgodnie z trendami współczesnego budownictwa. Wśród nich znajdziemy prawdziwą perełkę, która wyróżnia się swoim nietypowym charakterem. Konopacka to coś innego na warszawskim rynku nieruchomości. To nietuzinkowa koncepcja, która łączy klasykę z nowoczesnością – mówi Agnieszka Pachulska, przedstawiciel firmy PROFIT Development.

Konopacka to inwestycja mieszkaniowa firmy Profit Development, która składa się z dwóch części - pierwsza to zabytkowa oficyna z piękną, drewnianą klatką schodową i ozdobnymi balkonami. Druga natomiast to nowa zabudowa, stanowiąca wspólną bryłę z oficyną.
Budynek przed rewitalizacją w ramach inwestycji Konopacka, fot. Profit Development
Budynek przed rewitalizacją w ramach inwestycji Konopacka, fot. Profit Development

Łącznie projekt zakłada blisko 150 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 59 metrów kwadratowych. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji wiele udogodnień, w tym m.in. komórki lokatorskie, rowerownia, pralnia, stacja naprawy rowerów czy monitoring. Ceny mieszkań oscylują wokół 16-23 tys. zł brutto za 1 mkw.

Realizacja inwestycji przy Konopackiej 12 na warszawskiej Pradze-Północ ruszyła 1 sierpnia br. W pierwszej kolejności uzbrojono działkę i przerzucono sieć ciepłowniczą. We wrześniu rozpoczęły się roboty przy tzw. ścianach berlińskich wokół budynku. Na najbliższe tygodnie zaplanowane jest wzmocnienie fundamentów oraz prace rozbiórkowe elementów, które będą przebudowywane, m.in. dachu i stropów.

Inwestycja nie zakłada wyburzeń. Bazą projektu jest zabytkowa oficyna, którą powiększymy o nową tkankę. Planujemy zachować pierwotne elementy balkonów, piękną, drewnianą klatkę schodową, oznaczenia mieszkań i unikalną kolorystykę. Ze względu na wykorzystanie zabytkowej oficyny, cały proces realizacji projektu przebiega niego inaczej. Przede wszystkim wymagał specjalnych pozwoleń. Mamy prawomocne pozwolenie na budowę. Wszystko realizujemy zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków – wyjaśnia dyrektora warszawskiego oddziału Agnieszka Pachulska.

Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektoniczna WXCA.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.