Polimex-Mostostal wybuduje ośrodek sportowy w Siedlcach

2009.12.16

Polimex-Mostostal podpisał kontrakt z Agencją Rozwoju Miasta Siedlce Sp. z o.o. na realizację I etapu budowy Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach.

Kontrakt realizuje konsorcjum w składzie: Polimex-Mostostal S.A. – lider, PAGRO sp. z o.o., Kraków - partner. Udział Polimexu-Mostostal stanowi 75%. Wartość kontraktu netto to blisko 23,5 mln zł.

W zakres inwestycji wchodzi m.in. budowa stadionu sportowego, boisk treningowych z wyposażeniem i oświetleniem, dróg wewnętrznych i parkingów, infrastruktury technicznej obiektu.

Umowa ma być zrealizowana przed końcem marca 2011 roku

Polimex-Mostostal aktualnie realizuje dwa kontrakty na budowę stadionów piłkarskich: o wartości ponad 374 mln. zł. netto na przebudowę stadionu piłkarskiego Legii w Warszawie,
Spółka ma także kontrakt na prace przy przebudowie stadionu Wisły w Krakowie - wartość realizowanych tam prac wynosi 244 mln zł. netto - informuje Prezes Zarządu Konrad Jaskóła.

- Nasz portfel zamówień sięga 7 mld zł., z czego na 2010 rok mamy podpisane kontrakty na kwotę ponad 3,6 mld zł. Zawieranie kolejnych kontraktów z terminami realizacji na przyszły rok i lata następne jest jednym z naszych głównych zadań. Warto tu wspomnieć o złożeniu przez nas najlepszych ofert na budowę odcinka autostrady A-4 od węzła Szarów do węzła Brzesko z ceną 780 mln zł., czy też bloku energetycznego w elektrociepłowni w Bielsku -Białej za blisko 500 mln zł. – dodaje prezes Jaskóła.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.