W Łodzi powstała najnowocześniejsza biblioteka w Polsce, w której m.in. nakręcisz filmy na TikToka


2022.11.21
Autor: Piotr Maślak
W wtorek, 22 listopada odbędzie się oficjalne otwarcie Mediateki Memo - najnowocześniejszej biblioteki w Polsce, która powstała przy ulicy Moniuszki w Łodzi. Co oferuje ta wyjątkowa instytucja kultury?

Mediateka MeMo w Łodzi to nowe miejsce na mapie Łodzi. Nowa miejska biblioteka powstała w zabytkowych wnętrzach willi Ludwika Meyera przy ulicy Moniuszki 5, której przed rewitalizacją groziła katastrofa budowlana, a ściany frontowe były podparte, by nie przewróciły się na ulicę. Teraz budynek ponownie zachwyca swoją architekturą i pełny jest nowych mediów, technologii oraz bogatych zbiorów umieszczonych na trzech piętrach w kilkunastu salach.

Najnowocześniejsza biblioteka w Polsce to nietypowa tego typu instytucja kultury w naszym kraju, ponieważ oprócz dużego zbioru książek czy komiksów, w budynku będzie można m.in. zorganizować sesję fotograficzną, posłuchać winyli, zasiąść za sterami samolotu, pograć z przyjaciółmi w planszówki czy nakręcić filmy na TiKToka.

Dziedziniec między willami przykryty jest szklanym dachem, pod którym mieści się atrium na spotkania, wystawy i kameralne koncerty. Ścianę audytorium zdobi wielkoformatowy obraz. W parterze mieści się także kawiarnia, do której dyspozycji jest także taras z wyjściem na pasaż.

Oficjalne otwarcie Mediateki MeMo odbędzie się we wtorek, 22 listopada i przez cały pierwszy tydzień będzie wypełniony ciekawymi wydarzeniami.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.