Ruszyła budowa Forum na pustej działce w centrum Łodzi. Połączenie nowoczesności z zabytkową architekturą
Rozpoczęły się prace budowlane na działce przy Targowej 2 w centrum Łodzi, gdzie firma Murapol zrealizuje swoją nową inwestycję. Projekt zakłada oprócz budowy nowej zabudowy, także rewitalizację zabytkowych budynków.
Murapol rozpoczyna budowa nowej inwestycji na terenie Nowego Centrum Łodzi. Na pustej działce przy ulicy Targowej 2 powstanie osiedle na blisko 500 mieszkań oraz lokalami handlowo-usługowymi.
W ramach inwestycji powstaną dwa budynki wielorodzinne, których wysokość została rozplanowana od siedmiu do dziewięciu pięter. Oferta osiedla Murapol Forum składa się z 480 mieszkań oraz 34 lokali handlowo-usługowych w części parterowej. Pod obiektami zaplanowano halę garażową, do której wjeżdżać się będzie z tunelu przebiegającego pod NCŁ w śladzie ul. Hasa. Pomiędzy budynkami zaprojektowana została przestrzeń rekreacyjna z dziedzińcem i placem zabaw.
Na działce, na której rozpoczęła się budowa Forum, znajdują się również trzy zabytkowe obiekty, pozostałości po wytwórni kapeluszy Hermana Schlee z końca XIX wieku. Jest to willa, budynek składu towarów oraz pofabryczny komin. Deweloper planuje rewitalizację willi i magazynów, w których powstać miałaby przestrzeń pod nowe mieszkania. Ta część miałaby powstać w ramach II etapu inwestycji, jeżeli konserwator zabytków wydałby na to zgodę.
Niejasna jest z kolei przyszłość komina, ze względu na zły stan techniczny górnej jego części. Przeprowadzone zostaną dalsze ekspertyzy, które w dokładniejszy sposób pozwolą na ocenę jego stanu.
Budowa Forum to kolejna inwestycja realizowana na terenie Nowego Centrum Łodzi. Na początku lutego br., firma Archicom rozpoczęła realizację projektu Flow pomiędzy EC1 i dworcem Łódź Fabryczna.
Murapol rozpoczyna budowa nowej inwestycji na terenie Nowego Centrum Łodzi. Na pustej działce przy ulicy Targowej 2 powstanie osiedle na blisko 500 mieszkań oraz lokalami handlowo-usługowymi.
Zabytkowy charakter inwestycji
Na działce, na której rozpoczęła się budowa Forum, znajdują się również trzy zabytkowe obiekty, pozostałości po wytwórni kapeluszy Hermana Schlee z końca XIX wieku. Jest to willa, budynek składu towarów oraz pofabryczny komin. Deweloper planuje rewitalizację willi i magazynów, w których powstać miałaby przestrzeń pod nowe mieszkania. Ta część miałaby powstać w ramach II etapu inwestycji, jeżeli konserwator zabytków wydałby na to zgodę.
Niejasna jest z kolei przyszłość komina, ze względu na zły stan techniczny górnej jego części. Przeprowadzone zostaną dalsze ekspertyzy, które w dokładniejszy sposób pozwolą na ocenę jego stanu.
Wcześniej ruszyła budowa Flow w NCŁ
Budowa Forum to kolejna inwestycja realizowana na terenie Nowego Centrum Łodzi. Na początku lutego br., firma Archicom rozpoczęła realizację projektu Flow pomiędzy EC1 i dworcem Łódź Fabryczna.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA