Przy Piotrkowskiej w Łodzi zawisną świecące kandelabry. Powstanie surrealistyczna aranżacja


2022.11.15
Autor: Piotr Maślak
Trwa generalny remont neoklasycystycznego kompleksu budynków przy Piotrkowskiej 118 w Łodzi, w ramach którego przebudowane zostanie także podwórko, gdzie pojawi się artystyczna instalacja Andrzeja Fogtta. Wyremontowane budynki mają szanse stać się kolejną perełką Piotrkowskiej.

Piotrkowska 118 to kompleks składający się z neoklasycystycznej frontowej kamienicy czynszowej oraz dwóch ciągów oficyn. Zabudowa powstała w latach 80. i 90. XIX w., a jego pierwszym właścicielem był Juliusz Szulc. Obecnie kompleks przechodzi generalny remont.

W ramach inwestycji odnowiony zostanie każdy element frontowej kamienicy i oficyn. W budynkach mieściły się będą po zakończeniu prac mieszkania komunalne, przestrzenie biurowe, lokale usługowe i pracownie artystyczne. Swoją siedzibę znajdzie tu również Fundacja Centrum Praw Kobiet.

Zmiany czekają także podwórko, gdzie powstanie niezwykła instalacja artystyczna autorstwa jednego z ciekawszych współczesnych artystów, Andrzeja Fogtta. Surrealistyczna aranżacja w podwórku przeniesie nas w bajkowo-operowy świat, poprzez m.in. kandelabry, które emitowały będą kolorowym światłem. Montaż instalacji rozpocznie się w 2023 roku.

Artystyczne podwórko stworzy nowy pieszy trakt i umożliwi spacer do fabryk przy ul. Sienkiewicza 61 i 63, które również zostaną wyremontowane.

Koszt całej inwestycji przy Piotrkowskiej 118 to 25 mln zł. Prace budowlane potrwają do końca 2023 roku.

Inne wiadomości o Piotrkowska 118

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.