Pasaż Schillera w Łodzi do gruntownej przebudowy. Zniknie fontanna i miejsca parkingowe


2022.08.02
Autor: Bartosz Motorek
Wkrótce generalny wykonawca przebudowy pasażu im. Schillera w Łodzi wejdzie na plac budowy i rozpocznie się długo zapowiadany remont. Jak się zmieni pasaż Schillera?

Podpisana została umowa z generalnym wykonawcą przebudowy pasażu Schillera w Łodzi. Było to możliwe dzięki pozytywnej opinii Urzędu Zamówień Publicznych, który od marca analizował dokumenty przetargowe. Jeszcze w sierpniu rozpoczną się pierwsze prace budowlane.

Jak się zmieni pasaż Schillera? Miejsce to przejdzie prawdziwą metamorfozę. Wymieniona zostanie nawierzchnia i podziemne instalacje. Pojawią się nowe elementy małej architektury - ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Pasaż zyska ponadto nowe oświetlenie, a także pojawi się dużo zieleni. W ramach inwestycji posadzonych zostanie ponad 50 drzew oraz ozdobne krzewy i kwiaty.

Powstaną nowe zieleńce, w których w zależności od pory roku mieszkańcy Łodzi będą mogli podziwiać różne gatunki kwitnących kwiatów. Wśród nowych nasadzeń pojawią się cebulice syberyjskie, śnieżyczki przebiśniegi, zawilce mieszańcowe, ciemierniki orientalne, barwinki pospolite, jeżówki purpurowe i rozplenice japońskie.

Pasaż Schillera zyska nową, posadzkową fontannę w miejsce starej, która zostanie rozebrana. Znikną miejsca parkingowe z płyty pasażu, co jest wynikiem budowy parkingów wielopoziomowych w mieście, m.in. przy ulicy Tuwima 10. Dopełnieniem będzie włączenie inwestycji do systemu monitoringu miejskiego.

Generalnym wykonawcą przebudowy pasażu Schillera została firma Jagez, która jeszcze w sierpniu rozpocznie realizację inwestycji. W pierwszej kolejności przygotuje plac budowy wraz z koniecznymi rozbiórkami, a następnie ruszą prace ziemne.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.