Jak zmieni się pasaż Schillera przy Piotrkowskiej w Łodzi? Zielona rewolucja


2022.02.09
Autor: Urbanity.pl
Metamorfozę przejdzie łódzki pasaż im. Schillera, który łączy ulicę Piotrkowską z ulicą Sienkiewicza. Tę część miasta czeka zielona rewolucja.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg, którego zadaniem będzie wyłonienie wykonawcy przebudowy pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej. W ramach inwestycji pasaż zostanie przebudowany i zazieleniony. Dodatkowo zniknie parking samochodowy.

Pasaż im. Schillera w Łodzi łączy ulicę Piotrkowską z Sienkiewicza i w ramach przebudowy wymieniona zostanie cała jego nawierzchnia i sieci podziemne. Pojawią się nowe ławki, stojaki i oświetlenie. Pasaż mocno się zazieleni - posadzonych zostanie na nim ponad 50 drzew, część w gruncie, kolejne w dużych donicach. Fontanna przed Centrum Kontaktów z Mieszkańcami zostanie rozebrana i zastąpi ją nowa, posadzkowa, która mieściła się będzie bliżej ulicy Piotrkowskiej. Zlikwidowany zostanie także parking przed Domem Technika.

Prace remontowe powinny ruszyć pod koniec wakacji i zakończyć się w ciągu 12 miesięcy.

Przebudowa pasażu realizowana jest w ramach programu rewitalizacji centrum Łodzi. Miasto wyremontuje także dwie fabryki przy ul. Sienkiewicza, które sąsiadują z pasażem i przylegającą do nich kamienicę przy ul. Piotrkowskiej 118.

Komentarze


 • Mieszkaniec
  Gość
  2022-02-10 09:13:04
  Nigdy w Łodzi nie było tyłu dziur w jezdniach tyłu zaniedbań

 • Przemek
  Gość
  2022-02-10 13:59:19
  Fajnie, że będą takie zmiany, ale trzeba godzić zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych. Skoro parkingu nie będzie to miasto powinno wybudować piętrowy. Żeby nie było, nie jestem zmotoryzowany :)

 • BP
  Gość
  2022-02-11 11:09:08
  Dla uatrakcyjnienia wizki umieszczone drzewa są bardzo ładne z bujnymi koronami. Jednak założę się, że ten widok może będzie aktualny za 20lat. Zostaną zapewne nasadzone znów, jakieś modyfikowane egzemplarze o wysokości nawet 5m i tak mają pozostać no może + 1m.
  Po ławkach z lewej strony wygląda, że w cieniu nie posiedzisz.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.