Pasaż Schillera w Łodzi - remont trzech pofabrycznych budynków


2022.06.23
Autor: Bartosz Motorek, Urbanity.pl
Szykują się kolejne duże inwestycje w Nowym Centrum Łodzi. Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont trzech pofabrycznych budynków przy Pasażu Schillera.

Przy ul. Sienkiewicza 61, 63 oraz ul. Piotrkowskiej 118 mieszczą się trzy pofabryczne budynki, które wkrótce przejdą kompleksową modernizację i zostaną połączone nowym pasażem, poprowadzonym od ul. Nawrot do pl. Komuny Paryskiej. W odnowionych budynkach przy Pasażu Schillera w Nowym Centrum Łodzi znajdą się nowe lokale dla przedsiębiorców, nowe przestrzenie dla gastronomii, biur i pracowni twórczych.

Miasto szuka wykonawcy remontu trzech zabytkowych budynków. Zadaniem firmy będzie modernizacja obiektów przy Sienkiewicza 61, 63 oraz wykonanie przebicia od ul. Nawrot do pl. Komuny Paryskiej. Podpisanie umowy z wykonawcą ma nastąpić na początku IV kwartału bieżącego roku.

Zaniedbany budynek przy Sienkiewicza 63 zostanie poddany generalnemu remontowy, dzięki któremu na piętrach 1-4 wydzielone zostaną pomieszczenia biurowe, pracownie artystyczne, lokale usługowe. Na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się przestrzenie na lokale gastronomiczne. Z kolei kamienica przy Sienkiewicza 61a zyska nowy dach oraz elewację. Podniesione zostanie poddasze i dobudowana część budynku. Całość będzie funkcjonalnie połączona z południowym skrzydłem Sienkiewicza 63, a dzięki wyburzeniu fragmentu parteru powstanie uliczka łącząca ul. Nawrot z ul. Tuwima.

Na parterze pojawi się nowa przestrzeń do zabawy dla dzieci, która poprzez wejście od strony Piotrkowskiej 118 połączy się z mini ogródkiem o takiej samej funkcji. Po remoncie biura Urzędu Miasta znajdą się na 1, 2, 3 i 4 piętrze. Pojawią się lokale użytkowe i gastronomiczne. Na zewnątrz dobudowanej części będą stworzone zielone ściany oraz zielony taras. Winda połączy poziom pasażu z kawiarnią na 5 kondygnacji i tarasem widokowym.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.