OFF Piotrkowska Center w Łodzi z nowym budynkiem. Taras na dachu i szpilkostrada


2022.08.12
Autor: Piotr Maślak
Wielkie zmiany przy OFF Piotrkowska Center w Łodzi. W 2023 roku rozpocznie się budowa nowego budynku Fern, który pierwotnie miał być biurowcem. 20-metrowy obiekt posiadał będzie taras widokowy na Piotrkowską. Co jeszcze znajdzie się w budynku Fern?

OFF Piotrkowska Center to jedno z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Łodzi, w którym łączy się ze sobą kultura, rozrywka, moda i gastronomia. Wraz z przyszłym rokiem w wejściu na teren kompleksu od ul. Piotrkowskiej ruszy budowa nowej inwestycji pod nazwą Fern, która zamknie otwartą przestrzeń OFF-a i uzupełni pierzeję ulicy.

Inwestor OPG Property Professionals pierwotnie zakładał, że w nowym budynku znajdą się biura. Jednak realia rynku zmusiły firmę do zmiany przeznaczenia budynku. Fern ma być według najnowszej koncepcji obiektem wielofunkcyjnym. Poziom -1, parter oraz pierwsze piętro zostanie zagospodarowane pod handel i usługi. Powyżej znajdzie się przestrzeń pod usługi beauty oraz wellness&spa, trzecie piętro to usługi medyczne, czwarte zajmą biura, a ostatnie piętro posłuży jako restauracja.

Zabudowania stylizowane na kontenery morskie w prześwicie bramowym zostaną wypełnione pracowniami projektantów mody i ich pokazowymi butikami. Pojawi się tzw. "szpilkostrada", czyli pas gładkiej nawierzchni wbudowany w offową trylinkę, który ciągnął się będzie od ul. Piotrkowskiej aż do wielopoziomowego parkingu przy ul. Sienkiewicza. Niewątpliwą atrakcją inwestycji Fern będzie taras widokowy na dachu, który będzie miejscem publicznym z letnim kinem, klubem muzycznym i strefą relaksu. Na górę będzie wjeżdżać będzie się windą z poziomu gruntu.

Budowa budynku Fern w OFF Piotrkowska Center rozpocznie się w lutym 2023 roku, a jego oddanie zaplanowano pod koniec 2024 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.