Budynek przy Piotrkowskiej z publicznym rooftopem i pasażem mody


2019.03.26
Autor: Urbanity.pl
Inwestycja Fern Office uzupełni pierzeję ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, na terenie dawnej fabryki Ramischa. Projekt biurowo-handlowy dopełni parking wielopoziomowy.

OFF Piotrkowska Center, miejsce o kultowym już statusie na mapie Łodzi zyska kolejny element układanki w miastotwórczej rewitalizacji byłych zakładów włókienniczych Franciszka Ramischa.

Fern Office będzie 5-piętrowym budynkiem biurowo-handlowym klasy A+ z pasażem mody i publicznym rooftopem, uzupełnionym o parking wielopoziomowy. Całość ma być gotowa w 2021 roku.

Inwestycja o powierzchni 7 624 mkw., z czego 3 981 mkw. zajmą biura, a 3 643 mkw. lokale handlowo-usługowe, będzie pierwszą o tym standardzie w obszarze ulicy Piotrkowskiej. Na dachu budynku mieścić się będzie pierwszy publiczny rooftop na ulicy Piotrkowskiej, który będzie otwartą przestrzenią z klubem muzycznym, restauracją, strefą relaksu z leżakami, kinem letnim i tarasem widokowym.Elementem wyróżniającym Fern Office będzie także wysoka na trzy kondygnacje brama wejściowa, która od strony deptaka zachowa widok na znajdujące się w głębi pofabryczne zabudowania z czerwonej cegły, w tym odrestaurowaną już wieżę wodną. Dodatkowo pojawią się kontenery morskie z butikami, showroomami i pop-up store'ami. Lokale użytkowe mieściły się będą w podziemiu, na parterze i na pierwszym piętrze.

FERN OFFICE projektowany jest z myślą o uzyskaniu oceny „Excellent” w systemie klasyfikacji budynków ekologicznych BREEAM.

Inwestycję uzupełni 6-kondygnacyjny parking od strony ulicy Sienkiewicza. Obiekt pomieści 222 miejsca parkingowe dla gości i najemców, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 25 dla rodzin z dziećmi, a także 10 stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro NOW, a zarządcą projektu deweloperskiego jest OPG Property Professionals. Budowa Fern Office rozpocznie się na przełomie 2019/2020 roku i potrwa do początku IV kwartału 2021 roku.

Komentarze


  • kuchar -
    Gość
    2019-03-26 20:02:39
    Nice...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.