Nowa inwestycja na terenie Manufaktury. Jest zgoda na projekt mixed-use


2023.10.30
Autor: Monika Kumorek
Wydane zostało prawomocne pozwolenie na budowę nowej inwestycji mixed-use na terenie kompleksu Manufaktura w Łodzi. Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja ceglanego budynku dawnego imperium włókienniczego Izraela Poznańskiego.

Magazyn Bawełny to nowa inwestycja na terenie łódzkiej Manufaktury, której inwestorem i jednocześnie właścicielem budynku jest miejscowa firma A&A Holding. Właśnie wydane zostało prawomocne pozwolenie na budowę, a to oznacza, że może ruszyć rewitalizacja ceglanego budynku dawnego imperium włókienniczego Izraela Poznańskiego.

Mixed-use w Łodzi w znanym kompleksie Manufaktura


Celem A&A Holding jest stworzenie najlepszego produktu biurowo-handlowego w Polsce, który połączy dziedzictwo fabrykanckie Łodzi. Projekt inwestycji uzyskał już certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding. Magazyn Bawełny dostarczy na łódzki rynek 8 500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej klasy A+ do wynajęcia. Ofertę inwestycji uzupełni 4 000 mkw., przestrzeni pod handel i usługi.
Magazyn Bawełny w Łodzi, wizualizacja, wiz. materiały inwestora
wiz. materiały inwestora

Przyszli najemcy budynku będą mieli dostęp do 3 500 miejsc parkingowych czy podziemnego przystanku kolejowego Łódź Polesie.

Uzyskanie pozwolenia na budowę otwiera inwestorowi drogę do procedury wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji. Harmonogram zakłada, że pierwsze prace budowlane miałyby się rozpocząć w 2024 roku i potrwać około 12-16 miesięcy.

Komercjalizacją Magazynu bawełny zajmuje się firma Apsys Polska, zarządca Manufaktury. Za projekt architektoniczny odpowiada renomowana pracownia Grupa5 Architekci.

Komentarze


  • Ja
    Gość
    2023-10-31 09:45:41
    Piękny!!! Super

  • LK
    Gość
    2023-10-31 20:43:04
    Chyba nie widzieliście jak wyglądał ten magazyn w oryginale. Konserwator zabytków nie wykorzystał swoich kompetencji. Budynek zatracił rytm dawnych żurawi do wciągania towarów, tworzących charakter obiektu. Warszawskich architektów, Grupę 5, naprawdę stać na więcej. Patrząc na to, jak poradzili sobie z instalacjami w Monopolis szykuje się długa realizacja.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.