Gotowe dwa biurowce łódzkiej Fuzji. Głównym najemcą Fujitsu


2022.05.26
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Firma Fujitsu, która jest jednym z największych na świecie dostawców infrastruktur i wsparcia informatycznego otworzyła swoje nowe biuro w Łodzi. Siedziba znajduje się na pofabrycznym imperium Karola Scheiblera, które Echo Investment przekształca w multifunkcyjny projekt Fuzja

Echo Investment uzyskało już pozwolenie na użytkowanie dla dwóch biurowców, które stanowią część inwestycji Fuzja w Łodzi. Pofabryczne imperium Scheiblera stało się także siedzibą dla firmy Fujitsu, która związana jest z Łodzią od kilkunastu lat.

Dobiegła końca realizacja kolejnego fragmentu miastotwórczej inwestycji Echo Investment w Łodzi. Gotowe są już dwa nowoczesne biurowce - M4 i M4A - o łącznej powierzchni ponad 19 000 metrów kwadratowych. Głównym najemcą nowych budynków biurowych Fuzji została firma Fujitsu Poland Global Delivery Centre, która swoją historię z miastem rozpoczęła w marcu 2009 roku otwarciem kluczowej lokalizacji w globalnej sieci serwisowej Fujitsu.

Biurowce kompleksu Fuzja zostały zaprojektowane przez renomowane biuro Medusa Group. Parter budynków zdobi szklana fasada, natomiast na pozostałych kondygnacjach powtarzalnych znajduje się elewacja w postaci specjalnej okładziny z żaluzji, wkomponowanej poziomo w przestrzeń międzyokienną. Częścią biurowców jest zabytkowa ściana, która wpisana została do rejestru zabytków. Jest to pozostałość po obiekcie, pełniącym za czasów świetności dawnej fabryki funkcję bielnika, magla wodnego oraz suszarni. Nowe biurowce posiadają certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Fuzja to obecnie flagowa inwestycja Echo Investment, która realizowana jest na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera w Łodzi. Na obszarze 8 hektarów w otoczeniu historycznej zabudowy, powstaje mulfihunkcyjny projekt oferujący mieszkania, biura, gastronomię czy część kulturalną. Całość uzupełnia miejski plac Ogrody Anny i otwarte, zielone tereny wspólne.

Echo Investment w ostatnim czasie oddało do użytku jeszcze jeden biurowiec w Łodzi - React przy alei Piłsudskiego.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.