Rusza realizacja drugiego etapu Business Garden Wrocław


2017.07.03
Autor: Urbanity.pl
Firma Hochtief Polska została wybrana na generalnego wykonawcę drugiego etapu wrocławskiego kompleksu biurowego Business Garden. Jeszcze w lipcu rozpoczną się pierwsze prace budowlane.

II etap kompleksu Business Garden Wrocław składał się będzie z sześciu budynków o charakterze biurowo-usługowym, tj. jednego 15-kondygnacyjnego oraz pięciu obiektów o wysokości siedmiu kondygnacji. Łącznie ten etap inwestycji dostarczy na rynek około 79 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Wszystkie biurowce będą miały po jednym piętrze technicznym i jednym podziemnym, przeznaczonym na garaże, gdzie znajdą się łącznie 962 miejsca postojowe oraz parkingi i szatnie dla rowerzystów. Na zewnątrz kompleksu przewidziano dodatkowe 152 stanowiska.

Łączna powierzchnia całkowita budynków wyniesie około 133 400 mkw. Projekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji LEED Platinum.

Business Garden Wrocław II będzie uzupełnieniem pierwszego etapu kompleksu, który został oddany do użytku w tym roku w obrębie ulic Legnickiej i Jaworskiej. Generalnym wykonawcą kolejnej fazy projektu została spółka Hochtief Polska, która rozpocznie prace budowlane jeszcze w tym miesiącu. Całość będzie gotowa w listopadzie 2019 roku.

Inwestorem jest firma Vastint Poland.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.