Duże zmiany we wnętrzu biurowca Globis w centrum Wrocławia


2024.02.22
Autor: Monika Kumorek
Zakończyła się modernizacja wnętrza biurowca Globis Wrocław, zlokalizowany w sąsiedztwie hotelu Novotel Centrum. Budynek zyskał m.in. nowoczesne lobby.

Głównym założeniem inwestycji w budynku Globis Wrocław była modernizacja i przebudowa lobby biurowca, która została przeprowadzona przez spółkę Reesco na zlecenie GTC, inwestora i dewelopera nieruchomości.

W ramach inwestycji przeprowadzono pełen zakres działań budowlanych wraz z instalacjami oraz kompleksowe wyposażenie, uwzględniające również zieleń i rośliny. Lobby biurowca Globis zyskało nowoczesny wygląd, spełniający najwyższe standardy nowoczesnych budynków biurowych. Przy przebudowie wykorzystano istniejące elementy wykończeniowe powierzchni lobby, z naciskiem na nowoczesne zabudowy o nieregularnych kształtach z lamelami w okleinie inox. Zastosowano ponadto nietypowe rozwiązania, takie jak ściany wykończone panelami LVT w kształcie rombów oraz oświetlenie w postaci podwieszonych tub LED. Lada recepcyjna, będąca rękodziełem, została wykonana z mozaiki o nieregularnych kształtach.
Nowe lobby biurowca Globis Wrocław, fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Grupa GTC swoją działalność skupia na Polsce, Węgrzech oraz stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Aktualnie Grupa aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych składającym się z 46 budynków, dostarczając ok. 753 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, na Węgrzech, w Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii.

Za projekt architektoniczny przestrzeni w budynku Globis Wrocław odpowiada biuro MOKAA Architekci z Krakowa.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.