Zima łaskawa dla budujących Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

2012.01.31

Dzięki sprzyjającej pogodzie robotnicy Narodowego Forum Muzyki, firma Mostostal, nadgoniła prace i postęp robót jest widoczny, zwłaszcza od strony ulicy Krupniczej. Naprzeciw budynku Nowej Giełdy rośnie główny element Forum - korpus sali koncertowej.

Widać już wyraźnie układ zasadniczego elementu Narodowego Forum Muzyki.

Scena, której betonową podstawę ukończono, będzie mieć zmienną głębokość i, w razie potrzeby, zachodzić na pierwsze rzędy parteru. Za nią, pomiędzy łukami końcówek balkonów zostaną zamontowane organy. Miejsc będzie tu około 1800, z czego niespełna połowa (860) na parterze. Skomplikowana technika związana z systemem oświetlenia, nagłośnienia, regulowania przestrzeni sali, zmiany dekoracji, znajdzie się niemal w całości w niewybudowanej jeszcze kondygnacji nadsufitowej.

Gotowy jest już niemal parking na 660 samochodów, roboty zbrojeniowe i betoniarskie trwają w prowadzącej do niego rampie. Płyta dachowa parkingu służy obecnie jako plac magazynowy firm budowlanych, a w przyszłości, jako rozległy skwer, będzie dostępna zarówno dla gości Forum jak i osób zażywających spaceru Promenadą Staromiejską nad fosą.

Koszt budowy Narodowego Forum Muzyki to 295 milionów złotych.

Źródło: wroclaw.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.