Wyburzyli budynek, aby postawić nowoczesny biurowiec

2015.08.03

Spółka Echo Investment wyburzyła budynek, który znajdował się przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Kielecka firma w miejsce obiektu wybuduje nowoczesny kompleks biurowy z lokalami handlowo-usługowymi na parterze. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w połowie 2017 roku.

Wyburzony budynek, którego rozbiórka trwała głównie w nocy, to dawna centrala rybna, a jeszcze parę lat temu mieścił się w nim warsztat samochodowy. Działkę o powierzchni 1,26 ha, na której mieścił się budynek zakupiła firma Echo Investment za 15,25 mln zł.

W pierwszej kolejności wyburzony został schron z lat 30. ubiegłego wieku, który mieścić się przy ulicy Suchej. Po uprzątnięciu terenu, właściciel przystąpi do realizacji biurowca z lokalami handlowo-usługowymi. Pierwsze prace mają ruszyć w listopadzie i potrwają do połowy 2017 roku.

Inwestycja budowana będzie w dwóch etapach. Najpierw powstanie 7-kondygnacyjny budynek, który będzie wyższy o jedną kondygnację od obiektu B.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Arcad z Kielc. W ramach kompleksu powstanie również reprezentacyjny plac z zielenią, miejsca postojowe dla rowerów, szatnie oraz suszarnie dla rowerzystów. Kompleks zaoferuje łącznie około 25 tys. mkw. powierzchni najmu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.