Finowie wybrali Wrocław na swoje centrum usług wspólnych

2021.04.07

W 2020 roku uruchomione zostało we Wrocławiu centrum usług wspólnych firmy Oras, a już w połowie obecnego roku fiński producent armatury łazienkowej i baterii kuchennych planuje powiększyć swoje biuro.

Nowy najemca biurowca Sagittarius Business House, który zlokalizowany jest w centrum Wrocławia jest fiński producent armatury łazienkowej i baterii kuchennych, specjalizujący się w nowoczesnych, bezdotykowych rozwiązaniach z zakresu tzw. inteligentnego domu, które m.in. pozwalają oszczędzać wodę.

W 2020 roku Oras wynajął elastyczną powierzchnię w Spaces Wroclavia, a docelowo planuje zająć 540 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu Sagittarius Business House. Obecnie w budynku dostępnych zostało już tylko 11,5 proc. wolnej powierzchni. Savills reprezentował firmę Oras w transakcji najmu powierzchni biurowej.

Oras skorzystał z możliwości, jakie stworzył rozwój rynku biur typu flex, czyli coworków i biur serwisowanych. Dzięki temu firma była w stanie w bardzo krótkim czasie uruchomić około 40 stanowisk pracy. W połowie tego roku najemca przeprowadzi się do innego budynku, gdzie już długoterminowo zajmie powierzchnię biurową odpowiadającą jego aktualnym potrzebom aranżacyjnym - mówi Bartosz Plewa z wrocławskiego oddziału firmy doradczej Savills.

Właścicielem wrocławskiego budynku biurowego Sagittarius Business House jest od 2017 roku Warburg-HIH Invest Real Estate. 6-kondygnacyjny biurowiec w centrum miasta oferuje około 25 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Uzupełnieniem jest około 1300 m kw. powierzchni na parterze przeznaczonej dla handlu i gastronomii.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.