Wrocław: Prawie 500 mieszkań na wynajem na nowym osiedlu przy Kolejowej


2021.07.19
Autor: Urbanity.pl
Generalny wykonawca przystąpił do realizacji osiedla Nowa Kolejowa we Wrocławiu, które oferuje mieszkania na wynajem w ramach rządowego programu mieszkaniowego.

Osiedle Nowa Kolejowa we Wrocławiu powstaje na działce należącej do PFR Nieruchomości, na której znajdują się również obiekty zabytkowe. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada krakowska pracownia architektoniczna B2Studio, natomiast generalnym wykonawcą jest firma Porr.

Na około trzyhektarowej działce w rejonie ulic Kolejowej, Grabiszyńskiej i Tęczowej zaplanowano 469 mieszkań na wynajem o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 25 000 mkw. Osiem budynków będzie miało zróżnicowaną wysokość od pięciu do siedmiu kondygnacji, a w części parterowej zaplanowano sześć lokali usługowych, w jednym z nich znajdzie się przedszkole.

W ofercie dominują mieszkania dwu- i trzypokojowe, które stanowią 90 proc. wszystkich lokali. W podziemnych halach garażowych zaplanowano 526 miejsc postojowych.

Na terenie osiedla Nowa Kolejowa znajdują się także obiekty zabytkowe, w tym dawna kotłownia, budynek poczty i hala. Kiedyś na tym terenie umiejscowiona była fabryka wagonów braci Hoffmann, a następnie budynki Niemieckiej Poczty Rzeszy. Obiekty mają zostać zrewitalizowane i służyły będą jako przestrzeń usługowo-biurowa.

Inwestycja we Wrocławiu zrealizowana zostanie w ciągu 26 miesięcy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.