Rozpoczyna się budowa osiedla we Wrocławiu w ramach rządowego programu mieszkaniowego


2021.07.01
Autor: Urbanity.pl
Przy ulicy Kolejowej we Wrocławiu, w niedalekiej odległości od Rynku Głównego Starego Miasta powstanie pierwsza w mieście inwestycja w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Jeszcze w lipcu rozpocznie się budowa osiedla inwestycji spółki PFR Nieruchomości, która odpowiada za rządowy program mieszkaniowy. Właśnie wybrany został generalny wykonawca osiedla przy ulicy Kolejowej. 30 czerwca została zawarta umowa z firmą PORR.

W ramach inwestycji powstanie 469 mieszkań, z których największą część stanowiły będą lokale dwu- i trzypokojowe. Na osiedlu przewidziano ponad 500 miejsc parkingowych z czego blisko 450 znajdzie się w garażach podziemnych. Z kolei w parterze trzech budynków zaplanowano ztery lokale usługowe oraz przestrzeń na potrzeby przedszkola.

Prace budowlane rozpoczną się w lipcu, a całość ma być gotowa pod koniec 2023 roku.

Dwa tygodnie temu ruszyła podobna inwestycja w innej dolnośląskiej lokalizacji – w Zgorzelcu przy ulicy Lubańskiej, gdzie powstanie 221 mieszkań. Z kolei w Wałbrzychu powstało 215 lokali, a w Oławie przy ulicy Paderewskiego trwa budowa 144 mieszkań.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.