Wreszcie ma ruszyć budowa osiedla we Wrocławiu w ramach programu Mieszkanie Plus

2021.03.05

Później niż planowano rozpocznie się realizacja osiedla przy ulicy Kolejowej we Wrocławiu, które powstanie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

W niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku wybudowane ma zostać osiedle budynków mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie Plus. Przy ulicy Kolejowej planowane jest powstanie łącznie 469 mieszkań.

Latem tego roku rozpocząć się mają pierwsze prace budowlane na działce przy ulicy Kolejowej we Wrocławiu. Inwestycja składać ma się z ośmiu pięcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków, w których łącznie powstanie 469 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. Będzie to pierwsze osiedle w tym mieście w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Inwestycja ma być gotowa do końca 2023 roku.

Kolejne osiedle z programu Mieszkanie Plus zlokalizowane będzie w północnej części Wrocławia, w rejonie ulic Zatorskiej i Odolanowskiej. Obecnie trwają prace projektowe, za które odpowiada pracownia BE DDJM z Krakowa. W pierwszym etapie inwestycji powstać ma 400 mieszkań, a docelowo osiedle zaoferuje nawet 1300 lokali.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • CAMIONERO
  Gość
  2021-03-05 16:21:02
  Mieszkania powstaną na terenach przekazanych nieodpłatnie przez NIEDOFINANSOWANĄ pocztę polską. Czy to nie jest działanie na szkodę spółki....
  Taki teren kosztuje. 30-50mln PLN a poczta przekazała go darmo

 • Miree Wilwarin
  Gość
  2021-07-05 17:41:54
  A gdzie można składać o to mieszkanie plus?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.