Wrocław będzie miał nowy Komisariat Policji Wrocław-Stare Miasto. Siedziba powstanie za ponad 112 mln zł


2022.11.25
Autor: Piotr Maślak
Podpisana została umowa na budowę nowego Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto, który połączony zostanie z nową siedzibą Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Koszt inwestycji to ponad 112 mln zł. Obiekty mają zostać oddane do użytku w II połowie 2024 roku.

Dotychczasowa siedziba Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto mieściła się w budynku wybudowanym w latach siedemdziesiątych, który od początku swojego funkcjonowania nie był modernizowany. Układ architektoniczny i jego konstrukcja uniemożliwiała jego ewentualną rozbudowę, dlatego została podjęta decyzja o budowie całkowicie nowej siedziby.

Inwestycja powstanie na działce przy ulicy Legnickiej, której właścicielem od 1999 roku jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Nowa siedziba Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto będzie mieć 5 kondygnacji naziemnych, na których znajdą się punkty przyjęć interesantów, pomieszczenia dla służby dyżurnej, dzielnicowych i innych policjantów z wydziału prewencji, kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz kierownictwa. Ponadto powstaną specjalne pomieszczenia przystosowane dla pracowników i funkcjonariuszy, którzy działać będą w strukturze Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Budowa realizowana będzie w formule ,,Zaprojektuj i wybuduj’’, a jej wartość wynosi 112,5 mln zł. Budowa nowej siedziby, która połączona zostanie z budynkiem Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości ma się zakończyć w II połowie 2024 roku. Komisariat Polski Wrocław-Stare Miasto ma zacząć funkcjonować już na przełomie 2023/2024 roku.

W nowych budynkach pracować będzie prawie 200 policjantów i pracowników cywilnych z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto, a także ponad 100 funkcjonariuszy i pracowników Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma CLIMAMEDIC Sp. z o.o. Sp .k.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.