Wrocław będzie miał nowy komisariat. Obecnie największa tego typu inwestycja budowlana w polskiej policji


2023.06.06
Autor: Bartosz Motorek
Wyburzą stary budynek komisariatu Wrocław Stare-Miasto z lat siedemdziesiątych, a w jego miejsce wybudują nowoczesny obiekt, w którym pracowało będzie ponad 300 osób. Obecnie to największa inwestycja budowlana w polskiej policji

Trwają już pierwsze prace porządkowe na terenie przy ulicy Trzemeskiej 12, na którym powstanie nowy komisariat Wrocław-Stare Miasto. Inwestycja rozpocznie się od wyburzenia starego budynku. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 112,5 milionów złotych. Wykonawcą jest spółka Climamedic.

Na przełomie maja i czerwca ogrodzona została działka, na której wybudowany zostanie nowy wrocławski komisariat. Pracować w nim będzie ponad 300 osób, wśród nich policjanci dzielnicowi, kryminalni i śledczy. Wstępny harmonogram inwestycji zakłada realizację zadania w ciągu 20 miesięcy.

Nowy komisariat Wrocław-Stare Miast będzie miał cztery piętra i znajdzie się w nim m.in. siedziba zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). W obiekcie pracowało będzie około 200 policjantów (kierowników, dyżurnych, dzielnicowych oraz z wydziałów: prewencji, kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego), a także ponad 100 funkcjonariuszy i pracowników zarządu CBZC.

Jest to obecnie największa tego typu inwestycja budowlana w polskiej policji i jeden z priorytetowych policyjnych projektów na Dolnym Śląsku. Nowa placówka zacznie funkcjonować na przełomie 2023 i 2024 roku.

Komentarze


  • Krzysztof Szum
    Gość
    2023-06-12 17:06:26
    Wyraz lekceważenia swoich obowiązków i opinii publicznej przez władze miasta... Nastepna inwstycja z architektonicznym '"rozmachem" "na zaciągniętym hamulcu" . Niska, rozlana , cztero-pietrowa bryła, jakby przeniesiona z siermięznych lat 60-tych (usprawiedliwionych mieszkaniowym głodem ) szybkiej odbudowy kraju... Kolejna szpetna, banalna, osiedlowo-przedmiesciowa 9sic!) koncepcja zabudowy kompletnie oderwana od miejsca ( blisko centrum) i od śródmiejskiego charakteru .. A była marna nadzieja na przywrócnie wielkomiejskosci u. Legnickiej

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.