Wieża Magów we Wrocławiu przejdzie duży remont. Charakterystyczny budynek zmieni gospodarza
Szykuje się duży remont charakterystycznego budynku przy ulicy Janiszewskiego we Wrocławiu, który nazywany jest Wieżą Magów. Dotychczasowa siedziba Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej zmieni swojego gospodarza.
Charakterystyczny budynek zlokalizowany na działce przy ulicy Janiszewskiego, który do niedawna stanowił siedzibę Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej poddany zostanie remontowi. Nieruchomość znana jest jako Wieża Magów została wybudowana w latach 90. XX wieku.
Siedziba politechnicznych matematyków została przeniesiona do odnowionego gmachu przy ul. Hoene-Wrońskiego, dlatego można przeprowadzić duży remont w budynku przy ulicy Janiszewskiego. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jesienią 2024 roku. W ramach inwestycji powiększona zostanie bryła budynku, poprzez dostawienie od strony północnej 5-kondygnacyjnego modułu. Z kolei od strony południowej powstanie jednokondygnacyjna strefa wejściowa.
Remont Wieży Magów obejmie m.in. roboty konstrukcyjne, roboty budowlano-wykończeniowe, roboty instalacyjne (wymianę instalacji i urządzeń sanitarnych, zaopatrzenie w ciepło, wentylację mechaniczną, instalację pożarową, klimatyzację, instalację elektryczną oraz teletechniczną.W budynku powstanie sala wykładowa na 165 miejsc, pomieszczenia administracyjne i techniczne, zaplecze sanitarne.
Po zakończeniu przebudowy i rozbudowy C-11, jego gospodarzem będzie Wydział Podstawowych Problemów Techniki. Wyznaczone zostaną także strefy dla Katedry Inżynierii Biomedycznej oraz Katedry Fizyki Teoretycznej.
Całość ma być gotowa wiosną 2026 roku.
Charakterystyczny budynek zlokalizowany na działce przy ulicy Janiszewskiego, który do niedawna stanowił siedzibę Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej poddany zostanie remontowi. Nieruchomość znana jest jako Wieża Magów została wybudowana w latach 90. XX wieku.
Remont Wieży Magów obejmie m.in. roboty konstrukcyjne, roboty budowlano-wykończeniowe, roboty instalacyjne (wymianę instalacji i urządzeń sanitarnych, zaopatrzenie w ciepło, wentylację mechaniczną, instalację pożarową, klimatyzację, instalację elektryczną oraz teletechniczną.W budynku powstanie sala wykładowa na 165 miejsc, pomieszczenia administracyjne i techniczne, zaplecze sanitarne.
Po zakończeniu przebudowy i rozbudowy C-11, jego gospodarzem będzie Wydział Podstawowych Problemów Techniki. Wyznaczone zostaną także strefy dla Katedry Inżynierii Biomedycznej oraz Katedry Fizyki Teoretycznej.
Całość ma być gotowa wiosną 2026 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski