Wiecha zawisła na Kurkowej 14

2014.03.21

Dokładnie rok od wbicia pierwszej łopaty, stoi już surowy budynek Kurkowej 14, inwestycja powstająca na wrocławskim Nadodrzu, tuż przy Mostach Mieszczańskich. Budowa doszła do najwyższego - 8 piętra. W czwartek 20 marca zawisła na niej wiecha. Budynek ma być gotowy jesienią tego roku.

Zakończyliśmy prace stanu surowego otwartego, obecnie montowane są okna, balkony i gzymsy, trwają prace dekarskie, elewacyjne, wykończeniowe wewnątrz budynku oraz instalacyjne


- powiedziała Monika Banasiak, Kierownik Budowy w RD Bud.

Podczas zawieszania wiechy na Kurkowej 14 nie zabrakło okazji do podziękowania pracownikom generalnego wykonawcy - firmy RD Bud - oraz innym firmom współpracującym przy powstawaniu budynku.

Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana, która oznacza, że budynek osiągnął swój najwyższy punkt konstrukcyjny.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac, wszystko przebiega zgodnie z zakładanymi harmonogramami. W kwietniu planujemy oddać mieszkanie pokazowe


- mówi Katarzyna Unold, dyrektor ds. rozwoju w Nacrat Polska Sp. z o.o.

Kurkowa 14 powstaje jako integralna część pierwszej w Polsce inwestycji francuskiej firmy deweloperskiej Nacarat. Na projekt składa się budynek mieszkalny oraz biurowiec Dubois 41, którego budowa rozpoczęła się dwa tygodnie wcześniej i zakończy w czerwcu 2015 roku. Będzie to pierwszy we Wrocławiu budynek biurowy zlokalizowany tuż nad brzegiem Odry. Budynki zaprojektowane przez Maćków Pracownia Projektowa są otwarte i zwrócone frontem do Odry, co wciąż stanowi rzadkość w Polsce. Wokół budynków powstanie ogólnodostępny plac oraz ponad stumetrowy bulwar spacerowy dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. W budynku mieszkalnym znajduje się 210 mieszkań jedno, dwu - i trzypokojowych. Mieszkania mają metraż od 27 do 78 m2. Na najwyższych piętrach znajdują się mieszkania dwupoziomowe. Każdy lokal posiada balkon, loggie, taras lub przydomowy ogródek.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Apartamenty Kurkowa 14, Dubois 41, RD bud, Nacarat Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.