Wiecha na biurowcu City One z kompleksu City Forum

2018.06.25

Gotowa jest już konstrukcja biurowca City One, który wchodzi w skład wrocławskiej inwestycji City Forum. Z tej okazji na szczycie budynku pojawiła się tradycyjna wiecha. Inwestorem jest Archicom.

Pierwszy z biurowców kompleksu City Forum we Wrocławiu osiągnął już najwyższy punkt konstrukcyjny. Budynek City One ma już swój docelowy kształt, a obecnie wykonawca rozpoczyna montaż elewacji, która składała się będzie z paneli zbudowanych ze szkła, stali i kompozytu. Panele montowane są na poziomie od pierwszego do szóstego piętra. Równolegle postępują prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz biurowca.

City One o powierzchni 12 000 mkw. zostanie oddany do użytku w połowie 2019 roku.

Generalny wykonawca kompleksu City Forum powoli koncentruje swoje prace nad drugim etapem inwestycji, czyli budynkiem City 2, który będzie miał podobną powierzchnię jak City One. Drugi budynek ma wykonane zbrojenie płyty fundamentowej. Trwają prace nad betonowaniem płyty i prefabrykacją pionowych elementów poziomu garażu. Ta część inwestycji zostanie oddana do użytku w marcu 2020 roku.

Do grona najemców City One dołączył operator kantyn w kompleksach biurowych - Connect Lunch Bar, który zajmie lokal o powierzchni 350 mkw. z wejściem od głównej recepcji budynku oraz od dziedzińca. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa.

Docelowo kompleks biurowy City Forum zaoferuje ponad 24 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu na działce przy ulicy Traugutta. Część handlowo-usługowa inwestycji to ponad 2 400 mkw. Pierwszym najemcą części biurowej kompleksu została firma Notus Finanse, która podpisała umowę najmu na 550 mkw.

Projekt architektoniczny City Forum przygotowało autorskie biuro projektowe Doroty i Kazimierza Śródków. Generalnym wykonawcą jest Archicom Realizacja Inwestycji, a za komercjalizację odpowiada Archicom SA.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.