We Wrocławiu rusza budowa hali sportowej dla lekkoatletów


2021.12.22
Autor: Urbanity.pl
Na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław rozpoczęła się budowa wielofunkcyjnej hali sportowej dla lekkoatletów z Dolnego Śląska.

Wielofunkcyjna hala sportowa powstaje na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław przy ulicy Kłokoczyckiej w dzielnicy Psie Pole. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Strabag, która zrealizuje kompleks w trybie "zaprojektuj i zbuduj". Projekt architektoniczny przygotowała ASPA Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. k. z Wrocławia.

Od czerwca trwały prace projektowe, zaś w listopadzie Strabag uzyskał pozwolenie na budowę. Obecnie na działce prowadzony jest pierwszy etap inwestycji.

Nowa hala sportowa we Wrocławiu składała się będzie z czterotorowej bieżni 200 m, skoczni w dal, skoczni wzwyż oraz skoczni do skoku o tyczce czy rzutni do pchnięcia kulą. Kompleks oferował będzie także profesjonalnie wyposażoną strefę fitness oraz siłownię. Będzie to kryty, całoroczny obiekt pozwalający na prowadzenie wszechstronnych treningów lekkoatletów.

Inwestycja o wartości prawie 55 mln zł służyła będzie głównie lekkoatletom z Dolnego Śląska. Obiekt został tak zaprojektowany, aby jednocześnie nad swoją formą pracowali reprezentanci "królowej sportu" oraz zawodniczki Ślęzy Wrocław. Trybuny nowej hali pomieszczą 2 000 widzów z możliwością ewentualnej rozbudowy.

Inwestycja ma być gotowa w pierwszym kwartale 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.