We Wrocławiu powstanie hala lekkoatletyczna za 50 mln zł


2021.01.08
Autor: Urbanity.pl
Na terenach należących do 1. Klubu Sportowego Ślęza Wrocław na osiedlu Kłokoczyce wybudowana zostanie hala lekkoatletyczna. Ogłoszony został już przetarg na wykonawcę inwestycji.

Nowa wrocławska hala lekkoatletyczna będzie obiektem wielofunkcyjnym, który powstanie na działce, której właścicielem jest 1. Klub Sportowy Ślęza Wrocław.

Na osiedlu Kłokoczyce wybudowana zostanie nowoczesna hala, której koszt realizacji wyniesie 50 mln zł. Obiekt zostanie przeznaczony głównie do celów szkoleniowych z możliwością wykorzystania jej do organizacji zawodów i rozgrywek lekkoatletycznych na poziomie krajowym. W obiekcie znajdzie się m.in. sześciotorowa bieżnia okrężna 200 m, ośmiotorowa bieżnia do sprintu 60m (wewnątrz bieżni okrężnej), dwurozbiegowa skocznia w dal i do trójskoku, skocznia wzwyż czy też czterotorowa bieżnia 100 m zakończona skocznią w dal.

Ponadto hala lekkoatletyczna wyposażona zostanie w strefę rozgrzewkową, pomieszczenia do fizjoterapii, rehabilitacji i odnowy biologicznej, zaplecze szatniowo-sanitarne czy pomieszczenia biurowo-magazynowe. Całość uzupełnią wysuwane trybuny, które pomieszczą około 300 widzów.

Ogłoszony został już przetarg na generalnego wykonawcę obiektu. Oferty można składać do 9 lutego, a podpisanie umowy z wykonawcą nastąpić ma nie później niż 1 kwietnia. Hala lekkoatletyczna we Wrocławiu powstać ma w ciągu 17 miesięcy, a to oznacza, że inwestycja oddana zostałaby do użytku jeszcze w 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.