W zabytkowym parku Południowym powstał największy całoroczny obiekt tenisowy


2023.09.07
Autor: Bartosz Motorek
Przy parku Południowym powstaje największy całoroczny obiekt tenisowy we Wrocławiu. Miasto wzbogaciło się właśnie o kolejną nowoczesną halę tenisową. To nie koniec inwestycji w tej części Wrocławia.

Kompleks tenisowy znajduje się przy ul. Pułtuskiej, tuż przy parku Południowym. Jest to jeden z najładniejszych i najstarszych obiektów tenisowych w mieście, którego powstanie szacuje się na rok 1897. Od lata 2021 roku operatorem kortów jest spółka WCT Spartan i wtedy rozpoczęła się metamorfoza tego miejsca.

Dotychczas obiekt składający się z siedmiu kortów o nawierzchni ceglastej funkcjonował jedynie sezonowo, od maja do października. 30 grudnia 2022 roku podpisana została umowa z wykonawcą na budowę hali wraz ze zewnętrzną dwustronną ścianką tenisową. W ciągu siedmiu miesięcy powstał nowoczesny budynek w miejsce wysłużonego już balonu tenisowego. Inwestycja składa się z hali tenisowej o lekkiej, drewnianej, łukowej konstrukcji, przykrywającej pięć kortów, na których położona została nawierzchnia typu hard. Twarda, akrylowa, podobna do tych, na których rozgrywane są największe turnieje: Australian Open, US Open czy rywalizacja z cyklu Masters.

Wybudowanie tej pięknej hali tenisowej w miejscu, które od lat wymagało rewitalizacji, to duży krok w kierunku modernizacji tego terenu i przeniesienia go na wyższy poziom. To dodatkowe pięć kortów, które umożliwią granie miłośnikom tenisa również w okresie jesienno-zimowym. Hala powstała z myślą o rozwoju dyscypliny we Wrocławiu. Będzie doskonałą bazą i dla amatorów, i dla profesjonalnych tenisistów. Wielu zawodników m.in. Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny czy Marta Leśniak, rozpoczynało tu swoją przygodę z tenisem lub rozgrywało najważniejsze pojedynki. To pierwszy etap modernizacji obiektu, który już teraz staje się tenisową wizytówką miasta
powiedział: prezes Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan Dariusz Kowalczyk

Nowa hala tenisowa ma powierzchnię 2 800 mkw., na której dostępnych jest pięć kortów tenisowych z certyfikowaną przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) nawierzchnią akrylową typu Confosport (producent Casali). To oficjalna nawierzchnia Polskiego Związku Tenisowego, używana m.in. podczas zawodów Davis Cup i Fed Cup. Na zewnątrz zburzona została stara ścianka i w jej miejsce powstała nieco krótsza, 12-metrowa z wybiegami. Dzięki temu, że jest ona dwustronna, jednocześnie może korzystać z niej czterech graczy.

Koszt pierwszego etapu inwestycji to około 5 mln zł. W następnych etapach wybudowany zostanie nowy budynek kortowy z funkcją gastronomiczną i szatniową oraz zagospodarowany zostanie teren zielony wokół kortów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.