W zabytkowej zabudowie Młyn Maria powstaną mieszkania

2018.04.11

Ruszyły prace remontowe zespołu zabytkowych budynków Młyn Maria, zlokalizowanego przy Starym Mieście, na wyspach Piasek i Młyńskiej. Inwestorem jest firma RealCo Property Investment and Development.

W 2020 roku ma się ukazać nowa odsłona wrocławskiego Młyna Maria, który przez ostatnie 20 lat coraz bardziej chylił się ku upadkowi. Firma RealCo Property Investment and Development, jako inwestor projektu otrzymał właśnie pozwolenie na budowę i rozpoczął rewitalizację obiektu.

To ostatni młyn spośród wielu, które niegdyś znajdowały się na wyspach odrzańskich. W trakcie rewitalizacji zostanie zachowany przemysłowy klimat budynku wraz z charakterystycznymi dla niego detalami architektonicznymi oraz układem, obejmującym młyńskie kanały i łączniki.

W zrewitalizowanym Młynie Maria znajdą się mieszkania, jak i lokale usługowe, które dostępne będą na dolnych kondygnacjach. Inwestycja zaoferuje także kilka unikalnych apartamentów z rozległymi tarasami położonymi między innymi na dachach poszczególnych budynków.

Inwestor póki co nie podaje terminu, kiedy ruszy sprzedaż mieszkań. Poda go w chwili, gdy prace na terenie tego zabytkowego obiektu będą bardziej zaawansowane. Do wyboru będą mieszkania 1-pokojowe, 2-pokojowe oraz 3-pokojowe, a także unikalne apartamenty z przestronnymi tarasami.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • mirek_o7555
  Gość
  2018-06-13 09:37:31
  hmmm..Słyszałem wiele dobrego o Realco... Kocham moje miasto i liczę na super efekt. Będę się temu przyglądał ..

 • xOlciaQx
  Gość
  2018-06-13 09:43:51
  Mega!! !! Czekam na nowe sklepy i promki z okazji otwarcia <3

 • Krzysztof Szumiela
  Gość
  2018-10-12 01:44:09
  Na razie trudno oczytać w tym zamyśle nawet symbolicznej istoty MŁYNA. Pierwsze projekty nieco odbiegają od zapowiadanego rozmachu sprzed lat , od pierwotnych ambicji i historycznych wyobrażeń, ale cokolwiek powstanie będzie lepsze od dzisiejszego obrazu nędzy i rozpaczy !
  Może po sąsiedzku doczekamy też odbudowy barokowej bryły młynów Henryka IV ?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.