Ponad połowa mieszkań sprzedana w Młynie Maria

2020.09.01

Trwa rewitalizacja oraz sprzedaż mieszkań we wrocławskim kompleksie Młyn Maria, z którego mieszkańcy będą mieli widok na kanały Odry, nabrzeża, oraz Wyspę Słodową i Wyspę Daliową.

Zabytkowy Młyn Maria przechodzi metamorfozę po którym stanie się luksusowym kompleksem mieszkalnym. Inwestycja polega na przystosowaniu budynków do nowych funkcji zgodnie z aktualnymi standardami i obowiązującymi przepisami. Wrocławski projekt zakłada powstanie dwóch nowych budynków oraz podziemnej hali garażowej.

Równolegle do prac rewitalizacyjnych trwa sprzedaż mieszkań. Spośród 120 lokali w Młynie Maria 60 proc. znalazło już swoich nowych właścicieli. Klientami są głównie mieszkańcy Dolnego Śląska, a także osoby z zagranicy: z Niemiec, Dubaju, czy Francji. W pierwszej kolejności sprzedane zostały największe lokale z tarasami. W ofercie pozostają już głównie mieszkania kompaktowe, 1 i 2-pokojowe.

Prace modernizacyjne są już na zaawansowanym etapie. Prace zewnętrzne, widoczne gołym okiem, są prowadzone równolegle z pracami wewnątrz kompleksu. Zachowane zostaną w niezmienionym kształcie najważniejsze elementy architektury obiektu, jak bryła, historyczny układ otworów okiennych, czy sposób wykończenia elewacji. Rozpoczęły się już prace wykończeniowe w częściach wspólnych, a każda z 4 klatek schodowych jest już wyposażona w dźwig osobowy.

Inwestor już zapowiedział, że zadba także o najbliższe otoczenie Młyna Maria.. Od zachodniej strony kompleksu powstanie przestrzeń publiczna o kaskadowym układzie. Klucze do nowych mieszkań w kompleksie zostaną przekazane w II kwartale przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.