Odnowiony Młyn Maria położony na dwóch odrzańskich wyspach we Wrocławiu

2021.07.21

Oddany został do użytku kompleks budynków zabytkowych Młyn Maria we Wrocławiu, który realizowany był przez spółkę RealCo Property Investment and Development.

W sąsiedztwie Ostrowa Tumskiego na wrocławskim Śródmieściu zakończyła się rewitalizacja zabytkowego Młyna Maria. Deweloper posiada już pozwolenie na użytkowanie obiektu.

W ramach wrocławskiej inwestycji powstało 119 kompleksowo wykończonych mieszkań w rozkładach od 1 do 4 pokoi, z których największe posiadają tarasy o powierzchni od 25 do ponad 100 mkw. W parterze mieści się 14 lokali o charakterze handlowo-usługowym.

Rewitalizacja polegała na generalnym remoncie dwóch niedziałających już młynów – Maria i Feniks. Głównym założeniem była reaktywacja od lat niszczejącego zabytku, dostosowanie obiektu do nowej, mieszkaniowej funkcji. Powstał ogólnodostępny teren o kaskadowym układzie, kryjący garaż podziemny ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych.

Młyn Maria może pochwalić się także niesamowitym położeniem na dwóch odrzańskich wyspach: Młyńskiej i Piasek. Projekt architektoniczny powstał we wrocławskiej Pracowni Projektowej Maćków, natomiast za fit-out, na podstawie projektu wnętrz opracowanego przez 2K Architektura, odpowiada firma Tétris.

Pomimo, że pierwsi lokatorzy zabytkowego kompleksu odebrali już klucze to w ofercie pozostały jeszcze lokale 1- i 2-pokojowe, wszystkie wykończone, gotowe do zamieszkania.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.