United Benefits Holding przejmuje biurowiec we Wrocławiu i planuje jego gruntowną renowację


2023.03.10
Autor: Monika Kiereś
United Benefits Holding (UBH) przejęła biurowiec Silver Forum we Wrocławiu, planując gruntowną renowację nieruchomości i zmianę jej w nowoczesny kompleks biurowy, zgodny z zasadami ESG i mobilności.

Michael Klement, CEO UBH, zaznaczył, że Polska to kraj, który odnotował najniższy wskaźnik recesji w UE podczas pandemii, co skłoniło firmę do wejścia na ten rynek w dłuższej perspektywie. Wraz ze spółką zależną Invester, UBH planuje zwiększyć wartość nieruchomości pod względem architektonicznym i repozycjonować ją na rynku, tworząc różnorodne przestrzenie publiczne zachęcające do spotkań.

Silver Forum zostanie również poddana certyfikacji typu LEED lub BREEAM In-Use, a wynajem biurowca będzie prowadzony przez ekspertów międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. UBH dąży do pełnego wynajęcia nieruchomości, z oferowaniem w budynku w pełni wyposażonych, elastycznych biur i wysokiej jakości stref socjalnych, skierowanych do dużych firm, start-upów lub przedsiębiorstw tymczasowo zlokalizowanych we Wrocławiu.

Elewacja biurowca się zazieleni


Biurowiec powstał w 2007 roku i jest usytuowany na działce o powierzchni ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych. Oferuje on około 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej na siedmiu kondygnacjach nadziemnych. W budynku znajduje się podziemny parking z 165 miejscami postojowymi, a na zewnątrz znajdują się kolejne 133 miejsca parkingowe. Budynek ma plan w kształcie litery U i składa się z dwóch przeszklonych części. Istnieją trzy wejścia, które umożliwiają dostęp do budynku.

Inwestycje w nieruchomość skoncentrują się na przeprojektowaniu elewacji, stworzeniu zielonej fasady i innych rozwiązaniach opartych na koncepcji zrównoważonego rozwoju. Przestrzeń na piętrach zostanie zaaranżowana w sposób bardziej elastyczny, a wyposażenie oraz instalacje techniczne wewnątrz budynku zostaną zmodernizowane.

Koncepcja zagospodarowania powierzchni zakłada, że Silver Forum zaoferuje spójną przestrzeń dla dużych firm, start-upów lub przedsiębiorstw tymczasowo zlokalizowanych we Wrocławiu. W budynku będą w pełni wyposażone, elastyczne biura i wysokiej jakości strefy socjalne. W planach jest również poddanie biurowca certyfikacji typu LEED lub BREEAM In-Use. United Benefits Holding dąży do pełnego wynajęcia nieruchomości. Wynajem biurowca będzie obsługiwany przez ekspertów z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Polski rynek nieruchomości ma duży potencjał, a Wrocław jest jednym z najważniejszych rynków biurowych w Polsce


Michael Klement, dyrektor inwestycyjny United Benefits Holding, wyjaśnia, że wybór Wrocławia na lokalizację biurowca jest podyktowany potencjałem rynku nieruchomości we Wrocławiu. Wrocław jest drugim po Krakowie największym rynkiem biurowym spośród polskich miast regionalnych. Miasto jest jednym z najpopularniejszych lokalizacji sektora IT w Europie. Silver Forum znajduje się 10 minut jazdy od zabytkowego Starego Miasta. Wrocław może się pochwalić wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa, a także posiada jedno z najpiękniejszych Starych Miast w Polsce.

Inne wiadomości o Silver Forum

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.