Unikalny projekt Marina III powstaje na Odrze we Wrocławiu

2017.05.19

Na wrocławskiej Wyspie Mieszczańskiej położonej pomiędzy zabytkowymi mostami Uniwersyteckim i Pomorskim powstaje projekt mieszkaniowy Marina III. Inwestycja osiągnęła już pierwsze piętro, a całość ma być gotowa za niecały roku.

Marina III będzie niewielkim projektem luksusowych apartamentów, w którym łącznie powstaną jedynie 23 mieszkania. Projekt powstaje na wyspie o powierzchni 1,5 tys. mkw., dość wąskiej bo w najszerszym miejscu mierzącej zaledwie 28 metrów.

Apartamentowiec oferuje 23 apartamenty, najmniejsze o powierzchni około 50 metrów, ale także 150-metrowe znajdujące się na ostatniej kondygnacji, wyposażone w tarasy na dachu. Mieszkania kosztują od 10 do 20 tys. zł za mkw.

Zewnętrzne ściany 5-kondygnacyjnego obiektu będą miały szklaną fasadę, na którą nałożona struktura ciemnej betonowej kraty. Wszystko dopełnią przesuwane drewniane żaluzje. Powierzchnia Mariny III zostanie dodatkowo powiększona o nadwieszone nad lustrem wody tarasy.

Inwestycję Marina III we Wrocławiu realizuje spółka Topacz Investment, której współzałożycielem jest m.in. Tomasz Kurzewski, biznesmen stojący również za grupą ATM.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Major Architekci. Inwestycja będzie gotowa w pierwszym kwartale 2018 r.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Marina III, Major Architekci, Topacz Investment

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.