Stylowe lofty w Starej Stajni Browarów Wrocławskich

2019.12.09

Archicom rozpoczął sprzedaż loftów, które powstaną w budynku Stara Stajnia, będącego częścią inwestycji Browary Wrocławskie.

Browary Wrocławskie powstają na terenie dawnego Browaru Piastowskiego, przy ulicy Jedności Narodowej we Wrocławiu. Projekt zakłada realizację kilkunastu budynków o różnych funkcjach. Część obiektów, które wpisane są do rejestru zabytków zostaną poddane rewitalizacji. Projekt architektoniczny przygotowało Studio Projektowe Doroty i Kazimierza Śródków.

Obecnie do sprzedaży trafił nowy budynek - Stara Stajnia, w którym znajdą się 22 industrialne lofty o zróżnicowanych metrażach od 36 do 76 mkw. W ramach rewitalizacji Starej Stajni zachowane zostaną historyczne detale, oddające kontekst tego miejsca.

- Jednym z założeń projektu było pozostawienie zlokalizowanej wewnątrz budynku starej pochylni dla koni prowadzącej na pierwsze piętro stajni. Jest to element unikalny w skali kraju, więc chcieliśmy go udostępnić wszystkim mieszkańcom osiedla, dlatego w tej części budynku zaprojektowaliśmy klub fitness. Dedykowane mieszkańcom miejsce ćwiczeń to sprawdzone rozwiązanie na utrzymanie dobrej formy i okazja do integracji z sąsiadami – dodaje Agnieszka Boreczek-Sinkiewicz z Archicom Studio, architekt prowadzący Browarów Wrocławskich.

W sercu Browarów Wrocławskich mieścił się będzie Plac Browarny, który będzie miejscem spotkań, integracji i działań kreatywnych. Osiedle dysponowało będzie również przestrzenią usługową wraz z częścią restauracyjną. Projekt przewiduje połączenie rekreacyjnej przestrzeni nad rzeką, gdzie powstaną m.in. klub kajakowy czy miejsca o charakterze społecznym, gdzie tętnić będzie nowe życie Browarów Wrocławskich.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.