Kultowa Renoma z Wrocławia w finale międzynarodowego konkursu ICSC

2009.12.09

Wrocławski zabytkowy dom handlowy Renoma, który znajduje się przy ulicy Świdnickiej w centrum miasta, został zakwalifikowany do ścisłego finału w konkursie na najlepsze centrum handlowe w Europie w 2010 roku. Organizatorem konkursu jest Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych (International Council of Shopping Centers - ICSC).

Nagrody, które przyznaje Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych mają swoją tradycję od 1977 roku. Budynki biorące udział w w Programie Nagród Europejskich Centrów Handlowych ICSC (European Shopping Centre Awards Programme), wyróżniają się niepowtarzalnym i unikalnym kształtem i architekturom. W konkursie nagradzane są europejskie galerie wyróżniające się nowym, bądź odnowionym kształcie.

Właścicielem wrocławskiego domu handlowego Renoma jest Centrum Development&Investmenst.

Zwycięzcy w Programie Nagród Europejskich Centrów Handlowych ICSC są z automatu kwalifikowani do Globalnego Programu Nagród Projektowania i Rozwoju (Global Design and Development Awards Program).

Renoma we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Świdnickiej 40, w samym centrum miasta. Budynek, który funkcjonuje już od prawie osiemdziesięciu lat, w latach 2005-2009 przeszedł generalny remont oraz rozbudowę. W Renomie oprócz sklepów na powierzchni 31 tys. mkw., znajdują się pomieszczenia biurowe o powierzchni około 10 tys. mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Renoma, Centrum Development & Investments Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.