Pedet - unikatowy koncept gastronomiczny w odnowionych murach Renomy


2023.01.30
Autor: Piotr Maślak
Jesienią 2023 roku otwarta zostanie nowa strefa gastronomiczno-kulturalna Pedet we wrocławskiej Renomie. Unikatowy koncept gastronomiczny w wyjątkowej atmosferze historycznego miejsca inspirowany był ideą food hali.

Strefa food hall Pedetu Renoma


Pedet ma być przestrzenią łączącą nowoczesne podejście do najnowszych trendów w handlu i gastronomii z historią dawnego domu handlowego. Koncept gastronomiczny inspirowany popularnymi obecnie food halami, oferował będzie ponad 240 miejsc siedzących przeznaczonych na lunch, spotkanie biznesowe, kolację w gronie znajomych czy rozrywkowy wieczór w artystycznej atmosferze. Właścicielem i zarządcą Renomy jest Globalworth.

To co wyróżniać będzie Pedet to cykliczne wydarzenia kulturalne, w tym spektakle, recitale, wernisaże czy koncerty. W przebudowywanej Renomie powstają dwie strefy restauracyjne - od strony Placu Kościuszki oraz od strony Placu Czystego wraz z zewnętrznymi ogródkami restauracyjnymi. Na klientów galerii oraz pracowników biur czekać będą autorskie koncepty gastronomiczne reprezentowane przez lokalnych restauratorów, jak również tych, którzy z powodzeniem prowadzą popularne koncepty w innych polskich miastach.

Bar Pedet - sercem nowej przestrzeni


Pedet będzie podzielony na strefy z siedmioma unikatowymi konceptami gastronomicznymi. Pojawią się wrocławskie formaty kulinarne, a także nowe projekty gastronomiczne. Centralnym punktem stanie się Bar Pedet oraz scena przeznaczona na eventy, muzykę na żywo, stanowisko DJ-a, koncerty, czy projekty kulturalno-artystyczne. Zarządca Renomy prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami tej części obiektu, a o szczegółach poinformuje w najbliższym czasie.

Renoma ma niezwykłą i inspirującą historię, dlatego dokładamy starań, by przywrócić jej świetność i rozszerzyć jej ofertę, zgodnie z oczekiwaniami wrocławian i najemców biurowych. Tworzymy przestrzeń, która zapewni gościom kulinarną podróż po kuchniach świata oraz ciekawe doznania kulturalno-artystyczne. W aranżacji wnętrz wykorzystaliśmy nawiązania do epoki modernizmu, a charakterystycznym elementem tego miejsca będzie wystrój, który na nowo interpretuje połączenie stylu art-deco i elegancji Renomy. Uwagę każdego gościa z pewnością przykuje neon z logo Pedet nawiązujący do historycznej nazwy Renomy - Powszechnego Domu Towarowego" - Weronika Maria Kuna, Asset Management and Leasing Manager, Globalworth Poland.

Nazwa konceptu gastronomicznego w Renomie jest odniesieniem do wieloletniej historii Powszechnego Tomu Towarowego. Po wojnie miejsce to było symbolem wielkomiejskiego handlu

Nowa Renoma - połączenie stylu art-deco i elegancji


Obecnie trwają prace remontowe dotyczące przebudowy wrocławskiej Renomy. Gotowa jest już pierwsza część - atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Odtworzony został oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, a oba atria zdobią biało-szare marmury z Portugalii i Turcji, złocone rzeźby słynnych głów, wzorowane na tych z fasady, a także ogromne żyrandole, swoim kształtem nawiązujące do przedwojennych oryginałów w stylu art deco. Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Zbigniew Maćków i jego pracownia.

Całość metamorfozy ma być gotowa w III kwartale bieżącego roku. Renoma oferować będzie prawie 35 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej do pracy, a użytkownicy biur będą mieli do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych, a także rozbudowaną infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami.

Początki Renomy sięgają roku 1930, kiedy to otwarto obiekt pod nazwą Dom Towarowy Wertheim, według projektu berlińskiego architekta Hermanna Dernburga.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.