Ponad 300 mieszkań na wynajem w Leśnicy. Rusza budowa w sąsiedztwie Parku Leśnickeigo

2021.11.08

Rozpoczyna się realizacja jednej z największych inwestycji TBS Wrocław ostatnich lat. Leśnica zyska 300 mieszkań na wynajem.

TBS Wrocław rozpoczyna realizację Osiedla Leśnica IX, które powstanie na działce między ulicami: Marszowicką, Dolnobrzeską, Błońską i Uraską. Docelowo inwestycja składała się będzie z dwunastu budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się 301 mieszkań na wynajem, uzupełnionych o 10 lokali handlowo-usługowych.

Jest to kolejny projekt wrocławskiego TBS-u na terenie miasta. W 2020 roku spółka oddała do użytku 270 mieszkań na wynajem na Nowych Żernikach i na Brochowie.

Inwestycja w Leśnicy zakłada budowę 3-kondygnacyjnych budynków, których budową zajmie się firma ZAB-BUD sp. z o.o. Koszt realizacji projektu to około 81,5 mln zł. Za projekt architektoniczny odpowiada firma ATD Architekci z Wrocławia.

Wszystkie budynki Osiedla Leśnica IX będą budowane w jednym czasie, co oznacza, że wszystkie mieszkania zostaną oddane do użytku jednocześnie. Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku i wyposażona w wiele rozwiązań sprzyjających środowisku naturalnemu. Każdy z 12 budynków zostanie wyposażony w niezależną instalację fotowoltaiczną. TBS Wrocław wybuduje sieć, służącą do retencji wód opadowych na własnym terenie, i wyremontuje rów melioracyjny, który odprowadza je przez pobliski park Leśnicki do rzeki Bystrzycy. W ten sposób woda deszczowa będzie zatrzymywana pod powierzchnią osiedla i stopniowo odprowadzana do rzeki. To pozwoli uchronić park Leśnicki przed podtopieniami np. po ulewach.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Osiedle Leśnica IX TBS Wrocław, ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.