Powstaje jedna z największych inwestycji TBS Wrocław. Co dzieje się na placu budowy?


2022.08.09
Autor: Piotr Maślak
Ponad 300 mieszkań o łącznej powierzchni prawie 15 000 mkw., w 12 budynkach - tak prezentuje się w liczbach jedna z największych inwestycji TBS Wrocław w ostatnich latach. Osiedle Leśnica IX gotowe jest w blisko 25 proc., a jego oddanie ma nastąpić pod koniec 2023 roku.

Trwa budowa Osiedle Leśnica IX na działce przy ulicy Dolnobrzeskiej w północno-zachodniej części Wrocławia. Inwestycja wrocławskiego TBS-u składa się z 301 mieszkań w 12 budynkach. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 15 000 mkw.

Inwestycja, która rozpoczęła się w listopadzie 2021 roku została zrealizowana w prawie 25 proc. Znaczna część budynków murowanych jest na ostatniej, trzeciej kondygnacji. Po zalaniu stopów robotnicy przystąpią do prac nad konstrukcją stropodachu. Wykonawca inwestycji zrealizował już także znaczną część robót związanych z podziemną infrastrukturą – retencja wód opadowych, sieci wodno-kanalizacyjne czy elektroenergetyczne. Równolegle trwa montaż stolarki okiennej.

Osiedle Leśnica IX to 12 trzykondygnacyjnych budynków wyposażonych w instalację fotowoltaiczną, która będzie służyła do zasilania części wspólnych, bram wejściowych i pomieszczeń technicznych. W parterach obiektów znajdzie się przestrzeń na 10 lokali o charakterze handlowo-usługowym o łącznej powierzchni blisko 670 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parking samochodowy na 379 miejsc. Na osiedlu zasadzonych zostanie 259 drzew i blisko 5 tys. krzewów.

Budowa Osiedla Leśnica IX we Wrocławiu zakończy się na koniec 2023 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka ZAB-BUD Andrzej Zaboklicki , a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ATD Architekci. Cała inwestycja jest warta 81,5 mln zł.

Inne wiadomości o Osiedle Leśnica IX TBS Wrocław, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.