Osiedle Punkt Piękna powstaje we Wrocławiu


2016.05.25
Autor: Urbanity.pl
Od kilku dni trwa budowa dużego osiedla mieszkaniowego Punkt Piękna na wrocławskim Tarnogaju. Inwestorem jest firma Profit Development, a projekt architektoniczny przygotowała pracownia AP Szczepaniak.

Punkt Piękna będzie osiedlem w ramach którego powstanie docelowo ponad 630 mieszkań. Obecnie realizowany jest pierwszy etap inwestycji z 144 lokalami, 1-, 2-, 3- i 4-pokojowymi o metrażach d 31,97 do 93,63 metrów kwadratowych.

to nowoczesne osiedle, na terenie którego powstanie ponad 630 mieszkań. Podczas pierwszego etapu zostanie wybudowany budynek, w skład którego wejdą 144 lokale mieszkalne, 1-, 2-, 3- i 4- pokojowe, o powierzchni od 31,97 do 93,63 m?.

Budynek, który zostanie zrealizowany w ramach pierwszego etapu inwestycji, usytuowaliśmy na obowiązującej linii zabudowy od ul. Pięknej i jest zaprojektowany na rzucie w kształcie litery "C". Podobne założenia wykorzystaliśmy w projekcie drugiego budynku. Pozostałe tworzą zabudowę kwartałową (od Alei Armii Krajowej do ul. Pięknej). W efekcie osiedle jest zróżnicowane, a w jego wnętrzu wyodrębniono przestrzeń pod trzy kameralne patia


- tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z biura projektowego AP Szczepaniak.

Największym wyzwaniem było zaprojektowanie elewacji od ul. Pięknej i Al. Armii Krajowej. Jeden z budynków ma dodatkowy skos - zadaszenie części tarasów - co tworzy spójne obniżenie części obiektu z 8 do 4 kondygnacji


- dodaje Agnieszka Szczepaniak.

Oddanie do użytku I etapu osiedla Punkt Piękna zaplanowano na 2017 rok.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.