Orbis sprzedał działkę przy Swobodnej we Wrocławiu

2019.02.04

Spółka deweloperska jest nowym właścicielem gruntu biurowo-usługowego przy ulicy Swobodnej we Wrocławiu, który należał do firmy Orbis S.A.

Firma Orbis sprzedała działkę pod inwestycję biurowo-usługową, która zlokalizowana jest przy ulicy Swobodnej. Grunt o powierzchni około 8 000 metrów kwadratowych kosztował spółkę deweloperską 44 mln zł. Chodzi o działkę, na której obecnie znajduje się stacja benzynowa i piętrowy parking samochodowy. Transakcję prowadził dział gruntów inwestycyjnych międzynarodowej agencji doradczej JLL.

„Cieszymy się, że 2019 rok rozpoczyna się od tak znaczącej transakcji na rynku gruntów inwestycyjnych. Zakup udowadnia silną pozycję miast regionalnych, które przyciągają inwestorów możliwością zrealizowania różnorodnych inwestycji komercyjnych. Świetnym przykładem jest tutaj Wrocław – trzeci co do wielkości rynek biurowy w kraju i jedna najatrakcyjniejszych w Polsce lokalizacji dla centrów usług dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem jednostek IT i R&D. Mocny popyt i rozwój firm działających w stolicy Dolnego Śląska generują zapotrzebowanie na grunty inwestycyjne pod zabudowę biurową”, komentuje Daniel Puchalski, Dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych w JLL.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.